Będzie się działo w ten weekend w Tomaszowie i regionie. W Rzeczycy wręczą nowo narodzonemu poduchę z pierza i podsumują miniony rok. W Kraśnicy pod Opocznem odbędzie się tradycyjna zabawa ostatkowa, czyli Kusoki. Kino Helios zaprasza na przedoscarowy maraton filmów, MOK na rajd nordic walking, a emdek w Opocznie na spektakl z gwiazdorską obsadą.

Kilka imprez kończących tegoroczny karnawał odbędzie się w najbliższych dniach. Na początek gmina Rzeczyca zaprasza na doroczne podsumowanie wydarzeń ubiegłego roku, wręczenie poduchy pierwszemu narodzonemu w tym roku mieszkańcowi gminy i zabawę karnawałową.

W programie podsumowania 2016 roku w Rzeczycy zaplanowano występy Orkiestry Dętej Rzeczyca, zespołu ludowego Mali Rzeczycanie, zespołów tanecznych Migotki, Zygzak, Wybryk, Twist oraz Kapeli Gmajów i Kapeli Bobrowianie. Tradycyjnie też zostaną wręczone statuetki Przyjaciela Gminy Rzeczyca i Zasłużonego Mieszkańca Gminy Rzeczyca.

Do pierwszego urodzonego w 2017 roku mieszkańca gminy trafi też ręcznie uszyta poducha, do której pierze gospodynie darły podczas Regionalnej Pierzawki. Początek imprezy o godz. 17 w hali sportowej, zabawa od g. 18.30.

Kolejna impreza na zakończenie karnawału, to Kusoki w Kraśnicy. W części oficjalnej wystąpią zespoły ludowe. Tuż po niej odbędzie się zabawa taneczna, a gospodynie ludowe będą karmić regionalnymi potrawami z opoczyńskiego. Początek imprezy jutro o godz. 16 w Domu Ludowym w Kraśnicy.

DOK w Tomaszowie zaprasza na zapustowe spotkanie „Tłusty czwartek na ludowo”, czyli obrzędową imprezę folklorystyczną. Wystąpią Łucy-Babki z GOK w Ujeździe. Impreza 23 lutego, g. 17.30 w siedzibie DOK, wstęp wolny.


Dzieje się
Jutro, 17 lutego, tuż przed ceremonią wręczenia najważniejszych nagród filmowych, kino Helios w Galerii Tomaszów zaprasza na wyjątkowy, nocny Maraton Oscarowy.
W ciągu zaledwie jednej nocy zaprezentowane zostaną aż cztery filmy (m.in. „La la land”, „Przełęcz ocalonych”), które łącznie zawalczą o prawie trzydzieści statuetek. Bilety dostępne są w kasach kina. Początek seansu o godz. 23.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na warsztaty plastyczno - literackie pt. ,,Baśniowa awantura”.
Zajęcia odbędą się 22 lutego (środa) o godzinie 16 w sali ośrodka przy ulicy Browarnej 7. Wstęp bezpłatny.

W niedzielę, 19 lutego, w Miejskim Domu Kultury w Opocznie będzie można obejrzeć spektakl „Szach - mat” z gwiazdorską obsadą. Start godz. 19. Bilety w cenie 60 i 80 zł dostępne w MDK.

Wykład w archiwum
Na kolejny wykład zaprasza oddział Archiwum Państwowego w Tomaszowie. Tym razem odczyt pn. „Działalność publiczna Tomasza hr. Ostrowskiego na tle wydarzeń politycznych przełomu 18 i 19 w.” wygłosi prof. Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Jarosław Kita. Początek 22 lutego, godz. 12, wstęp jest darmowy.

Szukają recytatorów
Eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 10 marca w Miejskim Ośrodku Kultury. Do udziału ośrodek zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osoby starsze. Karty uczestnika należy złożyć do 6 marca w Miejskim Ośrodku Kultury. Dodatkowe informacje po nr tel. 44 724 42 93.

Salonik artystyczny
Na spotkanie autorskie z Dawidem Krośnią z cyklu Salonik Artystyczny zaprasza dziś o godz. 18.30 Miejski Ośrodek Kultury. Wstęp darmowy.


O podróży do Estonii
Ania Wuls, podróżniczka, animatorka i studentka Technologii Cyfrowych na UMCS w Lublinie, absolwentka ekonomii w ZSP 2 w Tomaszowie, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „Spotkania przy globusie”. Podróżniczka opowie o rowerowej wyprawie do Estonii. Spotkanie dzisiaj (17 lutego), godz. 18 w siedzibie filii UŁ w Tomaszowie.

Zimowy rajd po spalskim lesie
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na rajd nordic walking, który odbędzie się jutro (18 lutego). Zbiórka przy Lidlu koło ronda o godz. 8.30. Uczestnicy pokonają trasę ścieżkami Spalskiego Parku Krajobrazowego oraz Natura 2000 Lasy Spalskie. W programie także gry i zabawy integracyjno-ruchowe oraz ognisko z kiełbaskami. Koszt uczestnictwa 25 zł od osoby. Zapisy - nr tel. 44 724 42 93 lub 44 724 53 23.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!