Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

UŁ, PŁ, ASP w Łodzi: gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia?

Marek Niedźwiecki
Uniwersytet Łódzki przyjął w tym roku na stacjonarne studia I stopnia ponad 5400 osób. Na niektóre kierunki wciąż jednak można się dostać
Uniwersytet Łódzki przyjął w tym roku na stacjonarne studia I stopnia ponad 5400 osób. Na niektóre kierunki wciąż jednak można się dostać Fot. 123rf
W województwie łódzkim co piąty absolwent szkoły średniej przystępujący w tym roku do matury nie zdał egzaminu dojrzałości. Ci, którzy nie zdali tylko jednego z obowiązkowych pięciu egzaminów maturalnych - a takich mamy w województwie 2306 osób (czyli 14,7 proc. absolwentów z 2018 r.) - mają szansę we wtorek 21 bm. lub w środę poprawić wynik, a później skorzystać z propozycji studiowania na kierunkach, na których są jeszcze wolne miejsca. A takie kierunki znajdziemy prawie na każdej łódzkiej uczelni...

Uniwersytet Łódzki przyjął w tym roku na stacjonarne studia I stopnia ponad 5400 osób. Na niektóre kierunki wciąż jednak można się dostać. Studia można rozpocząć na siedemnastu kierunkach oferowanych przez cztery wydziały UŁ (Ekonomiczno-Socjologiczny, Chemii, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych oraz Nauk Geograficznych). Miejsca są też w Filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim. W niektórych przypadkach można dokonywać zgłoszeń i składać dokumenty aż do połowy września. Wszystkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie rekrutacji UŁ https://rekrutacja.uni.lodz.pl/.

Trwa także - do 12 września br. - drugi etap rekrutacji na studia I stopnia na Politechnice Łódzkiej. Uczelnia oferuje 657 miejsc na studiach stacjonarnych i 289 na studiach niestacjonarnych.

Pełna lista dostępnych kierunków i form studiów znajduje się na stronie https://rekrutacja.p.lodz.pl/pl/lista-kierunkow-stopnia. Na studiach stacjonarnych Wydział Mechaniczny proponuje 121 miejsc (najwięcej - 55 - na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn), Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki - 27 (20 na Transporcie), Wydział Chemiczny - 185 (50 - Technologia Chemiczna), Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów - 74 (po 20 - Włókiennictwo i Przemysł Mody oraz Wzornictwo), Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności - 75 (40 - Technologia Żywności i Żywienie Człowieka), Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska - 40 (tylko Inżynieria Środowiska), Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej - 20 (tylko Fizyka Techniczna), Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji - 30 (tylko Papiernictwo i Poligrafia), Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska - 75 (po 20 na kierunkach: Inżynieria Biochemiczna, Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Inżynieria Środowiska), Kolegium Towaroznawstwa - 15 (tylko Towaroznawstwo), Centrum Kształcenia Międzynarodowego - 30 (po 10 - Biomateriały Inspirowane Naturą (j. angielski), Fizyka Techniczna (j. ang.), Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (j. francuski).

Także Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi z początkiem sierpnia uruchomiła dodatkowy nabór na studia stacjonarne i niestacjonarne na rok akademicki 2018/2019. Pozostały jeszcze wolne miejsca na kierunkach: Malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rysunku (studia stacjonarne jednolite magisterskie), Grafika na Wydziale Grafiki i Malarstwa (studia niestacjonarne I st.), Tkanina i Ubiór na Wydziale Tkaniny i Ubioru (studia niestacjonarne I st.), Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuk Wizualnych (studia stacjonarne II stopnia), rzeźba na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych (studia stacjonarne II st.), Wzornictwo na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz (studia stacjonarne II st.). Egzaminy wstępne odbędą się we wrześniu br. Koniec rekrutacji on-line - w zależności od kierunku - to 10, 11 lub 16 września br.

Dodatkową rekrutację proponuje także Akademia Muzyczna w Łodzi. Ostateczny termin złożenia dokumentów to 10 września 2018 roku. Jest jeszcze szansa na wybranie następujących kierunków i specjalności: studia I stopnia - Rytmika, Fortepian Jazzowy, Klawesyn, Instrumenty Dawne, Trąbka, Kontrabas, studia II stopnia - fortepian.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto