Udana inauguracja pod I-ligową siatką. Lechia wygrywa w hali ZSP 2 z Olimpią Sulęcin 3:1. Było sporo emocji (foto+film)

Lechia wygrywa z Olimpią Sulęcin 3:1 na inaugurację I ligi
Lechia wygrywa z Olimpią Sulęcin 3:1 na inaugurację I ligi Andrzej Wdowski
Udanie rozpoczęli I-ligowy sezon siatkarze Lechii Tomaszów Maz. Dzisiaj (29 września) w hali Gastronomika na inaugurację sezonu 2018/2019 pokonali Olimpię Sulęcin 3:1. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania uznano przyjmującego Lechii Pawła Rusina.

Mecz dostarczył tomaszowskim kibicom sporo emocji, choć trzeba przyznać, że nie stał na wysokim poziomie. Z trzech punktów na początek trzeba się jednak cieszyć.

Goście postawili podopiecznym trenera Bartłomieja Rebzdy duży opór. Wygrali pierwszego seta na przewagi 29:27, choć tomaszowianie prowadzili już w tej partii 21:17. Ale po prostych błędach szybko roztrwonili przewagę i ostatecznie tę partię przegrali.

Jeszcze większe emocje były w secie drugim, który zakończył się wygraną Lechii 35:33. W tej partii gra toczyła się niemal punkt za punkt.

Im jednak dłużej trwało to spotkanie, tym goście stawiali tomaszowianom coraz mniejszy opór, co widoczne było w secie trzecim i czwartym. W obu Lechia szybko odskakiwała na kilka punktów i konsekwentnie utrzymywała tę przewagę do końca, wygrywając te sety pewnie 25:20 i 25:19.