Udana III-ligowa inauguracja w Tomaszowie Maz. Lechia wygrywa z Ruchem Wysokie Maz. 2:0 (FOTO+FILM)

Andrzej Wdowski
Udana III-ligowa inauguracja w Tomaszowie Maz. Lechia wygrywa 2:0
Udana III-ligowa inauguracja w Tomaszowie Maz. Lechia wygrywa 2:0 Andrzej Wdowski
Udanie zainaugurowali nowy sezon w III lidze piłkarze Lechii Tomaszów Maz. Dzisiaj (17 marca) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej pokonali Ruch Wysokie Maz. 2:0. A więc padł taki sam wynik jak w rundzie jesiennej, kiedy to Lechia wygrała także na boisku Ruchu.

Gole padły w II połowie. Strzelili je dla gospodarzy Kamil Szymczak w 51 minucie z rzutu karnego i Kamil Lewiński w 63 minucie, a więc zaledwie siedem minut po wejściu na boisko.

Lechia: Patryk Grejber – Mateusz Bąkowicz, Kamil Cyran, Jakub Bartosiński, Patryk Jakubczyk – Łukasz Buczkowski (56. Kamil Lewiński), Eryk Kaproń (89. Bartłomiej Cieślik), Kamil Szymczak, Artur Amroziński (78. Bartosz Rymek), Jakub Pawlik – Rafał Nowak (78. Kamil Kubiak). Trener: Daniel Myśliwiec.

Żółte kartki: Łukasz Buczkowski, Kamil Lewiński, Rafał Nowak.

Widzów: ponad 700

Druga połowa byłą zdecydowanie ciekawsza niż pierwsza, w której niewiele działo się pod obiema bramkami. Owszem walki na boisku nie brakowało, ale płynnych, ładnych akcji było jak na lekarstwo. Niewiele do roboty mieli też obaj bramkarze.

Sytuacja zmieniła się na lepsze po przerwie. Lechia zdecydowaniej zaatakowała i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie po faulu w polu karnym na Arturze Amrozińskim arbiter podyktował rzut karny. Na gola pewnie go zamienił Kamil Szymczak, zupełnie myląc bramkarza rywali. Goście ostro protestowali, uważając, że był to karny z "kapelusza", ale nic nie wskórali. A wręcz przeciwnie. Ich trenera, który zbyt dosadnie skomentował całą akcję, sędzia usunął z boiska.

Lechia jednak robiła swoje i dalej konsekwentnie atakowała. W 63 minucie podwyższyła wynik na 2:0. Gola pięknym uderzeniem z woleja zdobył Kamil Lewiński. Jego wejście, podobnie jak w przypadku pucharowego meczu z Sokołem, również było dobrym pociągnięciem trenera tomaszowian Daniela Myśliwca.

Tomaszowianie mogli to spotkanie wygrać znacznie wyżej, ale świetnej okazji, po szybko i składnie rozegranej akcji nie wykorzystał Kamil Szymczak. Jego strzał obronił nogami golkiper gości Eryk Niemira.

Wynik lepszy niż gra - tak komentowało to spotkanie wielu tomaszowskich kibiców. Nawet jeśli tak było to z 3 punktów i udanej inauguracji trzeba się cieszyć i bić brawo piłkarzom za walkę do końca.