Szczypiornistki Victorii Tomaszów pokonały Ruch Chorzów i zagrają w finale Pucharu Polski (Zdjęcia)

Piłkarki ręczne Victorii zagrają w finale PP
Piłkarki ręczne Victorii zagrają w finale PP Andrzej Wdowski
Młodziczki Victorii Tomaszów Maz. odniosły piękny sukces. Dzisiaj (10 maja) w hali Gimnazjum nr 7 w półfinale Pucharu Polski zwyciężyły Ruch Chorzów 17:12 (6:8) i awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 3-6 czerwca. Gospodarz finału nie został jeszcze wyłoniony. Oprócz Victorii w finale PP zagra także Ruch.

Victoria i Ruch to były zdecydowanie najlepsze zespoły w tomaszowskim turnieju. We wcześniejszych pojedynkach pewnie ograły swoje rywalki.

Ruch pokonał KPR Gminy Kobierzyce 27:17 (14:7) i UKS Olimp Grodków 28:11 (17:5).
Victoria z tymi zespołami wygrała 28:19 (15:13) i 24:19 (16:8).

W pojedynku finałowym podopieczne Pawła Szczurtka świetnie zagrały drugą połowę. W 37 minucie od stanu 10:10, prawie przez 10 minut chorzowianki nie były w stanie zdobyć gola i Victoria w 46 minucie prowadziła już 16:10. Rywalki nie potrafiły zdobyć gola nawet z rzutu karnego. Martyna Turlik w bramce spisywała się rewelacyjnie, broniąc wiele groźnych strzałów. Nic dziwnego więc, że uznana została za najlepszą bramkarką turnieju.

Najlepszą strzelczynią została jej klubowa koleżanka Helena Drochlińska, zdobywczyni 29 goli,
a miano najlepszej zawodniczki turnieju przyznano szczypiornistce Ruchu Chorzów - Dominice Minsz.

Najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych zespołach zostały: w UKS Victoria - Malwina Musialik, w UKS Ruch Chorzów - Katarzyna Zięba, w KPR Gminy Kobierzyce - Paulina Ilnicka i UKS Olimp Grodków - Dagmara Socha.

UKS Victoria Tomaszów grała w składzie: Martyna Turlik - Helena Drochlińska, Aleksandra Tulin, Maja Dziubałtowska, Sandra Grochulska, Aleksandra Ślifierska, Dominika Frankiewicz, Malwina Musialik, Milena Chałupka, Aleksandra Adamus, Wiktoria Biazik, Blanka Kolanko, Alicja Karaszewska, Natalia Koprek, Aneta Wasilewska, Wiktoria Świnoga. Trenerem zespołu jest Paweł Szczurtek, a prezesem klubu Marek Parada.

Zespoły otrzymały puchary, najlepsze zawodniczki statuetki, a sędziowie i trenerzy drużyn upominki od organizatorów. Wręczyli je im Andrzej Kowalik, naczelnik wydziału edukacji i sportu w Urzędzie Miejskim w Tomaszowie Maz. oraz Bogdan Drozdowski, zasłużony nauczyciel i trener, honorowy prezes UKS Victoria.

Turniej był bardzo dobrze zorganizowany i cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.