Sukcesy tomaszowskich panczenistek w Pucharze Świata Juniorów w Mińsku

Sukcesy tomaszowskich panczenistek w Pucharze Świata Juniorów w Mińsku archiwum klubowe
Srebro i brąz Aleksandry Kapruziak w Pucharze Świata Juniorów w Mińsku. Rekordy Polski młodziczek Karoliny Bosiek i Karoliny Gąseckiej na 3 km i 1500 m

Znów doskonały łyżwiarski weekend polskich i tomaszowskich panczenistów.
W Pucharze Świata w Heerenveen Jan Szymański podopieczny Wiesława Kmiecika, trenera kadry narodowej mężczyzn wygrał na dystansie 1500 m po raz kolejny. Pozostali kadrowicze zajęli czołowe lokaty. Konrad Niedźwiedzki był szósty, a Zbigniew Bródka ósmy (taki urodzinowy prezent).
Tomaszowianian Roland Cieślak, zawodnik KS Pilica, zajął bardzo dobre 12 miejsce na tym dystansie w grupie B.

W ślady seniorów poszli także nasi najlepsi juniorzy, którzy ścigali się w miniony weekend w Pucharze Świata w Mińsku. Dwa medale wywalczyła Aleksandra Kapruziak z KS Pilica Tomaszów Maz. Srebro zdobyła na 1000 m i brąz w drużynowym biegu sprinterskim. Ola ponadto była czwarta na 3000 m (rekord życiowy i limit na ME) i na 1500m, a na 500 m pobiła rekord życiowy.

Znakomity występ w Mińsku zaliczyły młodziutkie tomaszowianki, jeszcze młodziczki - Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek, zawodniczki IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. Bosiek ustanowiła nowy rekord Polski młodziczek na 3000 m wynikiem 4.29,09 i zajęła piąte miejsce w PŚJun., a na 1000 m pobiła rekord życiowy - 1.23,67. Dało jej to szesnaste miejsce.

Również nowy rekord Polski młodziczek pobiła Karolina Gąsecka, ale na 1500 m - 2.07,29. Wynik ten dał jej 16 miejsce. Na 500 m pobiła rekord życiowy - 41,62. Rekordy życiowe na dystansach 500 m - 41,88 i 1500 m - 2.08,44 poprawiła również Karolina Bosiek.

Czwartym zawodnikiem z Tomaszowa Maz. reprezentującym Polskę w Pucharze Świata w Mińsku był junior młodszy Mateusz Owczarek, zawodnik KS Pilica. Mateusz podobnie jak jego koleżanki ustanowił nowe rekordy życiowe na dystansach 1000 m - 1.16,44, na 3000 m 4.06,24 (12. m w PŚJun.) i na 1500m - 1.56,24. Tym ostatnim świetnym rezultatem Mateusz uzyskał limit na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w Warszawie w dniach od 20 do 23 lutego 2015 roku.

Pozostali tomaszowscy panczeniści startowali w minioną niedzielę w zawodach kontrolnych w Zakopanem. Również spisali się bardzo dobrze ustanawiając wiele rekordów życiowych.
Najlepsze swoje dotychczasowe rezultaty uzyskali: Damian Żurek na 500 m - 39,13, Iga Kapruziak na 1000 m -1.30,81 (najlepszy wynik sezonu) i na 3000 m - 5.01,66, Jakub Piotrowski na 1000 m - 1.26,42 i na 3000 m - 4.49,8 oraz Filip Kowalski na 500 m - 51,03 i na 3000 m- 5.25,76.