Strażacy z Opoczna z brązowymi medalami pływackich mistrzostw Polski

Strażacy z Opoczna z brązowymi medalami MP
Strażacy z Opoczna z brązowymi medalami MP kwp
Na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie 28 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych MSW w Pływaniu, w ramach których przeprowadzone zostały X Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Pływaniu. Reprezentacja województwa łódzkiego, w składzie z reprezentantami Opoczna, wywalczyła brązowe medale, potwierdzając przynależność do krajowej czołówki.

sekc. Maciej Tomicki - KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim

Reprezentacja Łódzkiego mimo, że w jej składzie z różnych przyczyn zabrakło kilku medalistów z lat ubiegłych, po raz kolejny potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki krajowej w tej dyscyplinie sportu, zajmując bardzo dobre trzecie miejsce w prestiżowej klasyfikacji generalnej, zarówno w punktacji otwartej Mistrzostw Polski Służb Mundurowych MSW, jak i w punktacji X Mistrzostw Polski Strażaków PSP.

Na sukces drużynowy złożyły się bardzo dobre wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów w startach indywidualnych. O podium otarł się sekc. Maciej Tomicki, który w kategorii OPEN (wiek do 39 lat) w wyścigu na najdłuższym dystansie mistrzostw – 400 m stylem dowolnym – zajął bardzo dobre czwarte miejsce.

Multimedalistą ekipy został mł. kpt. Adam Markiewicz z KM PSP w Łodzi, który w swojej kategorii wiekowej MASTERS I (wiek 40 do 49 lat), w trzech startach indywidualnych zdobył komplet złotych medali, tj.:
50 m stylem dowolnym:
1 miejsce i złoty medal w klasyfikacji otwartej Mistrzostw Polski Służb Mundurowych MSW,
1 miejsce i złoty medal w klasyfikacji Mistrzostw Polski Strażaków PSP.
50 m stylem motylkowym:
50 m stylem grzbietowym:

Nieco skromniejszym dorobkiem medalowym niż nasz złoty Adam może poszczyć się drugi nasz medalista – st. str. Waldemar Jagiełło z KM PSP w Łodzi, który w kategorii OPEN (wiek do 39 lat), czterokrotnie stawał na podium. Jego dorobek medalowy przedstawia się następująco:
3 miejsce i brązowy medal w klasyfikacji Mistrzostw Polski Strażaków PSP.
2 miejsce i srebrny medal w klasyfikacji Mistrzostw Polski Strażaków PSP,
3 miejsce i brązowy medal w klasyfikacji otwartej Mistrzostw Polski Służb Mundurowych MSW.