Spadochroniarze wylądowali w Spale [ZOBACZ ZDJĘCIA]

wola
Na finał Mistrzostw Polski w Wieloboju Spadochronowym, które od czwartku odbywały się na lotnisku w Nowym Glinniku, spadochroniarze swoje umiejętności pokazali w Spale.

Przed południem nad Spałą, a następnie na stadionie w COS-ie, skoczkowie mieli okazję zaprezentować się przed szeroką publicznością. Wcześniej w czwartek i piątek rywalizowali ze sobą o mistrzowskie. Mistrzostwa Polski w Wieloboju Spadochronowym były połączone z Mistrzostwami Związku Polskich Spadochroniarzy w Wieloboju i Celności Lądowania.

W trakcie zawodów zostały rozegrane trzy konkurencje w czterech kategoriach: Mistrzostwa Polski w Wieloboju Spadochronowym mężczyzn, Mistrzostwa Polski w Wieloboju Spadochronowym kobiet, III Amatorski Wielobój Spadochronowy oraz IX Wielobój Spadochronowy P.O.P.S.

W Mistrzostwach wystartowało 70 zawodników – w tym sześć kobiet, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach: skoki na celność lądowania, bieganie i pływanie.

Skoki na celność lądowania wykonywano na lotnisku w Nowym Glinniku w dniach 17 - 18 maja 2012r. ze śmigłowca Mi- 8 z 25 BKPow. Pozostałe konkurencje bieganie i pływanie odbyły się w obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale w dniu 17 maja br. Uczestniczące w Mistrzostwach drużyny liczyły po trzech zawodników.

Tak liczna grupa uczestników Mistrzostw w swoich szeregach zgromadziła znane nazwiska wśród skoczków spadochronowych m.in.: Józef ŁUSZCZKI, który na swym koncie ma ponad 8 tyś. oddanych skoków oraz Bogna BIELECKA, która w tym roku była najlepsza spośród kobiet.

Wśród zawodników nie mogło zabraknąć reprezentacji skoczków 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej z sukcesami reprezentowali: mł. chor. Grzegorz TARKA, st. sierż. Grzegorz CHMIELARZ, kpr. Jakub MAJCHRZAK, chor. Michał SZUMSKI, st. szer. Sylwester SIUREK, st. szer. Remigiusz NERGA, ppor. Mariusz JAŚKOWSKI, chor. Mariusz GĄSIOROWSKI, st. kpr. Piotr ZIOBER, st. sierż. Marek WIETESKA, chor. Sławomir DRZYMALSKI, mł. chor. szt. Piotr ORDYNOWSKI.

W ostatnim dniu kończącym Mistrzostwa Polski w Wieloboju Spadochronowym 19 maja 2012r. o godz.12.30 w COS Spała organizatorzy przygotowali dla przybyłych pokaz skoków spadochronowych.

Po nim odbyło się podsumowanie zmagań i wręczenie nagród.

Spośród reprezentantów tomaszowskiej brygady na podium stanęli mł. chor. Grzegorz TARKA, st. sierż. Grzegorz CHMIELARZ, kpr. Jakub MAJCHRZAK czyli OSAS TEAM, którzy w klasyfikacji zespołowej III Amatorskiego Wieloboju Spadochronowego Spała 2012r. zdobyli I miejsce.

II miejsce III Amatorskiego Wieloboju Spadochronowego Spała 2012r. zdobyli chor. Michał SZUMSKI, st.szer. Sylwester SIUREK, oraz st. szer. Remigiusz NERGA z 1 bkpow.

III miejsce III Amatorskiego Wieloboju Spadochronowego Spała 2012r. zdobyli ppor. Mariusz JAŚKOWSKI, chor. Mariusz GĄSIOROWSKI, oraz st. kpr. Piotr ZIOBER z 7 bkpow.

W IX Wieloboju Spadochronowym P.O.P.S. w klasyfikacji indywidualnej mł. chor. szt. Piotr ORDYNOWSKI zdobył miejsce X, chor. Sławomir DRZYMALSKI miejsce XI, a st. sierż. Marek WIETESKA zajął XIV lokatę, natomiast drużynowo 25 BKPow zajęła IV miejsce.

W dyscyplinie Hit Rock indywidualnie nasi zawodnicy zajęli: mł. chor. szt. Piotr ORDYNOWSKI miejsce VII, chor. Sławomir DRZYMALSKI miejsce VIII, a st. sierż. Marek WIETESKA zajął XII lokatę

Puchar Przechodni Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w kategorii „Najlepszy Żołnierz 25 BKPow w Wieloboju Spadochronowym” zdobył kpr. Jakub MAJCHRZAK z 7 bkpow.