Wciąż nie wiemy, kto zostanie komendantem Straży Miejskiej w Tomaszowie Maz. Choć kandydat został wybrany, teraz urząd miasta czeka na akceptację wojewódzkiego komendanta policji.

Wybrano kandydata na nowego komendanta Straży Miejskiej. Do konkursu wpłynęły dwie oferty, ale tylko jedna spełniła wymogi formalne. Po przeprowadzeniu rozmowy komisja zdecydowała o wyborze na stanowisko komendanta pana Sławomira Wieruszewskiego. Teraz jego kandydatura zostanie przedstawiona, zgodnie z przepisami, do zaopiniowania Komendantowi Wojewódzkiemu w Łodzi, który na wydanie opinii ma 14 dni.

Sławomir Wieruszewski ukończył Wyższe Studia Podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek administracja) oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie (kierunek: Administracja w Zakresie Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego). Przeszedł szereg kursów m.in.: dla dowódców Akcji i Operacji Policyjnych, w zakresie zarządzania w Jednostce Organizacyjnej Policji, rozbrajania urządzeń wybuchowych, zwalczania przestępczości zorganizowanej i wiele innych. Był m.in. Komendantem I Komisariatu KMP w Łodzi, ekspertem Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Łodzi CBŚ KGP, kierownikiem Referatu I Sekcji Kryminalnej IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!