Siatkarze i piłkarze Lechii Tomaszów zwyciężają. Pokonali SMS II Spała i Broń Radom

Wygrane siatkarzy i piłkarzy Lechii Tomaszów
Wygrane siatkarzy i piłkarzy Lechii Tomaszów Tomasz Radzikowski
W rozegranym wczoraj (10 lutego) przełożonym meczu 20. kolejki siatkarze II-ligowej Lechii pokonali w hali Gastronomika SMS II Spała 3-1, zaś piłkarze III-ligowej Lechii, także wczoraj, w kolejnym meczu kontrolnym zwyciężyli w Radomiu Broń 6-2.

KS Lechia Tomaszów pokonała u siebie SMS PZPS Spała II 3:1 (25:17, 25:21, 19:25, 25:22).
Tym samym drużyna Lechii pozostała na 3 pozycji w tabeli i umocniła się w czwórce drużyn, które będą walczyć w fazie play-off o wejście do turnieju półfinałowego w rozgrywkach o awans do I ligi.

We wczorajszym meczu dwa pierwsze sety należały zdecydowanie do drużyny Lechii. Zawodnicy odrzucili rywali od siatki zagrywką, co pozwalało na ustawienie bloku, który tym razem był bardzo skuteczny. Przyjęcie i obrona również funkcjonowały na wysokim poziomie. W rezultacie kibice mogli obejrzeć kilka efektownych ataków z 6 strefy, które zamieniali na punkty przyjmujący drużyny: Michał Makowski i Mateusz Kowalski.

Trzeci set, z kolei, to przełamanie drużyny ze Spały. Tym razem to goście swoją różnorodną zagrywką wprowadzili zamieszanie w szykach formacji obronnej Lechii. Skutecznie również kontrowali po znakomitej obronie. Spała wygrała set do 19 i na tablicy widniał wynik 2:1 dla Lechii.

Taki stan rzeczy zwiastował spore emocje w secie 4 i tak też było. Pomimo początkowego wysokiego prowadzenia gości, Lechia poprawiła przyjęcie i przystąpiła do odrabiania strat. Skutecznym elementem gry okazał się blok i ponownie zagrywka. Pod koniec seta walka była bardzo wyrównana. Długie wymiany piłek kończyły się zdobyciem punktów na przemian przez obie drużyny. W efekcie, to Lechia okazała się skuteczniejsza i wygrała seta do 22 oraz całe spotkanie 3:1.

Po meczu powiedzieli:
Michał Makowski – przyjmujący: - Ważne, że w końcu przełamaliśmy tę zła passę ze Spałą II. Dobrze, że nie odpuściliśmy w 4 secie. Trzeci set, jak wszyscy wiedzą jest najgorszy. Po wygraniu w dwóch setach, trzeci gra się najgorzej. Dobrze, ze zachowaliśmy "zimną głowę". Na pewno nasz styl pozostawia wiele do życzenia, ale dobrze, że wygraliśmy 3:1.

Tomasz Migała – I trener: - Ciężki mecz po dłuższej przerwie we własnej hali z zespołem SMS Spała. Bez względu na to, czy jest to I, II, III zespół SMS, zawsze gra się ciężko. Jest to wyselekcjonowana, najzdolniejsza młodzież z całej Polski o wspaniałych warunkach fizycznych i umiejętnościach technicznych. Na pewno dzisiejszy mecz nie był jakimś porywającym widowiskiem z naszej strony. Natomiast nas cieszy to, że są te 3 punkty, które przypieczętowują nasz awans do fazy play-off.
Mimo, że przed nami jeszcze 2 spotkania (18.02.2016 – SMS III i 20.02.2016 – AZS Łódź) to myślami jesteśmy przy play-off'ach. Jeszcze do końca nie wiemy z kim będziemy grać. Myślę, że to większego znaczenia nie ma. Teraz trzeba trochę popracować, by, bez względu na to, czy będzie to zespół z Częstochowy (2 miejsce w tabeli – przyp.) czy z Rząśni (1 miejsce w tabeli – przyp.) powalczyć o te 3 zwycięstwa i wejść dalej grając w półfinale.

BROŃ Radom - LECHIA Tomaszów 2-6

Kolejny sparing ma za sobą tomaszowska Lechia. W Radomiu pokonała ligowego rywala Broń 6-2 (4-1).
Na listę strzelców wpisali: Kolasa 6′, Magdoń 12′, Mirecki 26 (k), Zięba 44′, Szymczak 48′, J. Rozwandowicz 72′.

Lechia grała w składzie: Grejber – Bąkowicz, Cyran, Magdoń, Rejmak – Kolasa, Szymczak, J.Rozwandowicz, Mirecki – Baraniak, Zięba.

Na zmiany wchodzili: Przybylski, Król, Matuszczyk, Łazowski, Cieślik, M. Rozwandowicz, Żerek, Przedbora.

Tomaszowianie od początku byli zdecydowanie lepsi od gospodarzy co, jak widać, przełożyło się na końcowy wynik spotkania.

Kolejnym sparingpartnerem Lechii będzie Radomiak. Mecz ten rozegrany zostanie 17 lutego w Radomiu.