Puchar Świata Juniorów i Młodzieżowców w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Maz. Brąz juniorek Pilicy w sprincie drużynowym (foto+film)

W Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. rozgrywany jest Puchar Świata Juniorów i Młodzieżowców w łyżwiarstwie szybkim. O medale rywalizuje ponad 200 panczenistów z 27 krajów. Wśród nich jest 20-osobowa reprezentacja Polski, w składzie której znajduje się pięcioro panczenistów tomaszowskiej Pilicy. Pierwszy dzień zmagań nasi zawodnicy zaliczyć mogą do udanych. Nasze juniorki w sprincie drużynowym zdobyły brązowe medale. Brawo!

Najlepiej z Polaków zaprezentowała się juniorka Karolina Gąsecka, która w wyścigu na 3000 m wywalczyła bardzo dobre piąte miejsce. Na szóstej pozycji w biegu na 1000 m w rywalizacji młodzieżowej sklasyfikowana została Andżelika Wójcik, a siódme miejsce na tym dystansie w zmaganiach juniorów wywalczył Damian Żurek.

Podczas dzisiejszych zmagań ustanowiony został nowy rekord tomaszowskiego toru na 3000 m. Ustanowił go czasem 3.49,17 reprezentant Norwegii Hallgeir Engebraten, który na tym dystansie sięgnął po złoty medal. W nagrodę za pobicie rekordu toru panczenista otrzymał pamiątkową statuetkę, którą wręczył mu prezes tomaszowskiej Areny Lodowej Roman Derks.

Dzisiejsze (24 listopada) zawody Pucharu Świata na torze w Arenie kończyły drużynowe wyścigi sprinterskie, w których pobiegła m.in. tomaszowska ekipa juniorek w składzie: Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk i Olga Kaczmarek. Pobiegła i to jak! W pięknym stylu wywalczyła trzecie miejsce, zdobywając brązowe medale. Nasze gratulacje!

Jutro (25 listopada) pucharowe zmagania zaczynają się również o godz. 10. Panczenistki i panczeniści rywalizować będą na 500 m i 1500 m oraz w mass start.

Barw reprezentacji Polski w Pucharze Świata w Tomaszowie Maz. bronią:
Juniorzy: Martyna Baran, Marta Dobrowolska, Kaja Gajewska, Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk, Olga Kaczmarek, Maja Płończyk, Iga Wojtasik, Mikołaj Jabłoński Roman Miahchlay, Piotr Nałęcki, Jakub Piotrowski , Damian Żurek, rezerwa - Wiktor Grzybek.

Młodzieżowcy: Aleksandra Kapruziak, Andżelika Wójcik, Dawid Burzykowski, Artur Janicki, Gaweł Oficjalski, Mateusz Owczarek, Szymon Palka, rezerwowy - Jan Świątek.

Trenerami juniorsko-młodzieżowej kadry narodowej są: Witold Mazur, Arkadiusz Skoneczny oraz Jolanta i Wiesław Kmiecikowie