Play off siatkarzy. Lechia wygrywa 3:0 z AZS Łódź, a Caro Opoczno przegrywa z LKPS Borowno 0:3

Andrzej Wdowski
W rozgrywkach II ligi piłki siatkowej mężczyzn rozegrane zostały pierwsze mecze fazy play-off. Lechia grała na wyjeździe w Łodzi, gdzie jej przeciwnikiem była drużyna AZS UŁ, zajmująca po rundzie zasadniczej 9. miejsce w tabeli. Ponieważ do tej fazy zmagań nie przystąpiła drużyna SMS II Spała, jej miejsce uzupełnił właśnie AZS UŁ Łódź. Tomaszowianie gładko ograli łodzian 3:0 i są niemal pewni awansu do kolejnej fazy zmagań o awans do I ligi. Dużo trudniejsze zadanie czeka siatkarzy Caro Team Opoczno, którzy ulegli na wyjeździe LKPS Borowno 0:3.

Mimo, że w pierwszym secie drużyna Lechii bezapelacyjnie pokonała łodzian do 16, to zwycięstwa w setach 2 i 3 nie były już tak łatwym celem do osiągnięcia. Gra obu drużyn była momentami chaotyczna i trafiały się przestoje. Doświadczenie zawodników Lechii wzięło jednak górę nad akademikami i tomaszowianie ostatecznie wygrali te sety do 21 i 18, i cały mecz 3:0.

Lechia wystąpiła w składzie: Bartłomiej Neroj (k), Michał Mysera, Maciej Janikowski, Michał Cymerman (l), Jakub Guz, Mariusz Pruski, Rafał Obermeler, Patryk Kucharski, Wiktor Musiał, Damian Migała, Daniel Reszka, Mikołaj Kubryn, Kacper Rebzda (l), Michał Lechowski. Trener Tomasz Migała.

Nie udał się natomiast wypad do LKPS Borowno siatkarzom Caro Team Opoczno. Podopieczni trenera Marka Hertela ulegli gospodarzom 0:3. W dwóch pierwszych setach opocznianie nie podjęli zupełnie walki z LKPS i przegrali te partie do 17. Dopiero w trzeciej odsłonie postawili się gospodarzom i kibice zobaczyli trochę emocjonującej i niezłej siatkówki. Niestety, i ta partia zakończyła się sukcesem gospodarzy, którzy wygrali ją na przewagi 33:31.

Dodajmy, że zwycięzca konfrontacji LKPS Borowno - Caro Team Opoczno będzie rywalem Lechii w dalszej fazie zmagań o awans do I ligi.