Złodziejki okradły seniorkę, która ufnie wpuściła ich do mieszkania. Do kradzieży doszło na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 6 lutego, policja prosi o pomoc.

6 lutego doszło do kolejnej kradzieży na szkodę starszej osoby w Tomaszowie Maz. Do mieszkania przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego należącego do 81-latki przyszły dwie kobiety, które poprosiły gospodynię o pomoc. Twierdziły, że mają paczkę dla sąsiadki, ale w mieszkaniu nikt nie otwiera drzwi, chciały, aby starsza pani napisała kartkę informującą, że przyjdą następnego dnia.

Ufna seniorka chciała pomóc, wpuściła nieznajome do domu. Jak się okazało razem z kobietami zniknęła biżuteria, jednak kradzież seniorka zauważyła dopiero po tygodniu. Być może nie było to jedyne mieszkanie, które tego dnia odwiedziły złodziejki.

Osoby mogące pomóc w sporządzeniu portretu pamięciowego proszone są o kontakt z miejscową policją, tel 0 44 726 10 00 lub 997, każda informacja jest dla policji bardzo cenna i być może przyczyni się do zatrzymania nieuczciwego duetu.

Tomaszowscy policjanci ostrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego tak ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!