Mistrzostwo Polski bilardzistki, czwarte miejsce piłkarek i piąte siatkarek. Sukcesy biegaczy

Miniony weekend był niezwykle bogaty w wydarzenia i sukcesy naszych sportowców na krajowych arenach. Kinga Pietrzak z UKS 13 Joker Tomaszów Maz. zdobyła mistrzostwo Polski w bilardzie, piłkarki nożne SP nr 2 w Opocznie zajęły czwarte miejsce w turnieju rozgrywanym na Stadionie Narodowym "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", a młodziczki Dargfila Tomaszów Maz. wywalczyły piąte miejsce w Polsce w piłce siatkowej. Sukcesy zanotowali także biegacze w Łodzi w zawodach międzynarodowych Vena Cross 2015 i w Końskich.

W niedzielę zakończyły się 5-dniowe Bilardowe Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 2015, w których aż 5 zawodników z „łódzkiego” zdobyło medale.

W kategorii juniorów młodszych, Piotr Łysoniewski (UKS Promyk Czerniewice) wywalczył brąz w odmianę 10-bil, i był jedynym zawodnikiem, który pokonał przyszłego, jak się później okazało, dwukrotnego mistrza Polski - Kamila Sząszora z KS Arkadia Tczew. Natomiast w odmianę gry 14/1 Adrian Kozakowski (ULKS Dragon Srock) wywalczył brąz.

W kategorii juniorów 17-18 lat, niestety nie zdobyliśmy żadnego medalu, za to w grupie dziewcząt starszych w finale gry 9-bil zagrała Justyna Sputowska (UKS Promyk Czerniewice), wywalczyła srebro przegrywając 3:5. W finale 10-bil zagrała natomiast Anita Sochacka (ULKS Dragon Srock). Niestety także przegrała tytuł mistrzowski 1:4. Pogromczynią obu naszych zawodniczek była Agata Sidło (Nosan Kielce).

Wspaniale natomiast zagrała na tych mistrzostwach zawodniczka z Tomaszowa Mazowieckiego, Kinga Pietrzak reprezentująca UKS 13 JOKER. Wywalczyła srebro w odmianę 8-bil przegrywając 2:3 z Weroniką Karwik (Bila Zduny). Kinga zrewanżowała się w finale gry 9-bil, pokonując Weronikę 4:0 i tym samym została Mistrzynią Polski Juniorek 2015.
Kinga została powołana do składu Kadry Narodowej Juniorów i zostanie objęta programem przygotowań do startów w Mistrzostwach Europy 2015-2017. Jest drugą dziewczyną i szóstym zawodnikiem wyszkolonym w UKS 13 Joker, który będzie walczył w koszulce z orłem na piersiach. Trenerem tomaszowskich bilardzistów jest Dariusz Kubacki.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie wystąpiły w finale prestiżowego turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który rozgrywany był 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W kategorii U-12 spisały się świetnie zajmując czwarte miejsce. Medal był o krok. Najlepszą strzelczynią w tej kategorii została Justyna Libera, która zdobyła 13 bramek.
Oprócz niej w zespole SP 2 Opoczno grały: Julia Józefowicz, Zuzanna Mastalerz, Julia Wawrzecka, Patrycja Błażejewicz, Agata Makuch, Kamila Grygiel, Jagoda Rogulska, Sandra Szafarczyk, Martyna Dworak. Trenerem i opiekunem grupy jest Robert Knap.

Blisko wywalczenia medalu mistrzostw Polski młodziczek były również siatkarki Dargfila Tomaszów Maz. Na turnieju w Człuchowie wywalczyły ostatecznie piąte miejsce. W walce o awans do czołowej czwórki zmierzyły się z Pałacem Bydgoszcz i przegrały to spotkanie 1:2. W decydującym trzecim secie podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza uległy rywalkom 12:15. W grupie tomaszowianki przegrały 0:2 z Liderem Konstantynów Łódzki i pokonały SOS MKS San Pajda Jarosław 2:0. Po porażce z Pałacem przyszło im grać o miejsca 5-6 z Energą Gedania Gdańsk. Nasze siatkarki wygrały to spotkanie pewnie 2:0, w setach do 20 i 16.
W meczu o złoty medal APS Rumia pokonała Lidera Konstantynów Łódzki 2:1.
Barw Dargfila broniły: Ola Piekarz, Martyna Łazowska, Weronika Dębiec, Wiktoria Omonkowska, Ola Kwaśniczko, Natalia Ślażyńska, Ada Filipowicz, Berenika Biniek, Zuzanna Chojnacka, Kinga Marasek, Oliwia Bobrzyk, Paulina Krześlak, Wiktoria Nowak, Anna Świnoga, Ola Karpińska, Patrycja Kwapisz.
Trenerem zespołu jest Krzysztof Filipowicz.

Sukcesy zanotowali także biegacze. W Łodzi na ulicy Piotrkowskiej rozegrano ZAWODY MIĘDZYNARODOWE I FINAŁ OGÓLNOPOLSKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH VENA CROSS 2015. w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w sztafetowych. W zawodach wzięli udział mistrzowie poszczególnych województw (łódzkie jako gospodarz mogło wystawić 5 najlepszych sztafet z mistrzostw woj.), oraz zawodnicy z Rosji, Czech i Węgier.

W zawodach doskonale wypadli zawodnicy ZSPryw. Opoczno w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Po świetnym występie wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski, do złota zabrakło ułamki sekundy. W biegu w tej kategorii wzięli udział także zawodnicy ZSO Opoczno, kończąc rywalizację na 12 miejscu.
Wspaniale wypadły w tych zawodach także gimnazjalistki z „ Prywatnej” zdobywając czwarte miejsce w Polsce
(w klasyfikacji generalnej zawodów VI miejsce, przed nimi uplasowały się jeszcze Węgierki i Czeszki )
Bardzo dobrze wypadli ponadto gimnazjaliści z Prymusowej Woli, zdobywając szóste miejsce w kraju.

GIM. DZ
1.Gim. Dąbrowa Górnicza
6.ZSPryw. Opoczno (Klaudia Wiatrowska, Iga Stefańska, Faustyna Kędziora, Dagmara Olczak, Daria Leśniewska, Kinga Ciach, Iza Ksyta, Natalia Jędrasik i Beata Krzysztofik; opiekunowie – Karolina Dworak i Rafał Marszałek )

GIM. CH
1.GIM. 7 Grudziądz
6.GIM. Prymusowa Wola (Bartek Świątek, Bartek Rzeźnik, Hubert Szczeciński, Łukasz Wilk, Maciej Zalewski, Maksymilian Tatar, Mateusz Zdulski i Dominik Ziębaczewski; opiekun – Zbigniew Fura)

SPG DZ – 1. Szkoła Sportowa Kaliningrad ( Rosja)

SPG CH
1.ZS Ostrzeszów
2. ZSPryw. Opoczno ( Kamil Balcerek, Mateusz Jakubiak, Dawid Witek, Mateusz Celak, Mateusz Stępniak, Adrian Dziubałtowski, Michał Molin, Sławomir Kuc, Karol Balasiński; opiekunowie - Rafał Marszałek, Karolina Dworak)
12. ZSO Opoczno

Członkowie sekcji biegowej Opoczno Sport Team wylewali poty, walczyli ze stresem i przede wszystkim z samym sobą na XXV Jubileuszowym Biegu Ulicznym z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Końskich.

W kat. open kobiet w biegu na 2 kilometry zwyciężyła Łucja Wiktorowicz dominując wyraźnie nad rywalkami, a na czwartym miejscu przybiegła Natalia Grzegorczyk i zaraz po niej Zuzanna Łakomska.

W kat. open mężczyzn w biegu na 3 kilometry trzecie miejsce zajął Mateusz Celak, siódmy był Szymon Wiktorowicz, a dziesiąty Rafał Piekarski.

W swoich kategoriach zwycięstwa odnieśli: Julia Wdówka, Anna Szpoton, Wiktoria Pęchner, Bartłomiej Świątek i Mateusz Celak, drugie miejsce wywalczyła Julia Krzysztofik, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Rafał Piekarski. Z osiągniętych wyników trener zawodników Jacek Wojtarek był bardzo zadowolony.