Mistrzostwa Polski w Sportowej Nawigacji Satelitarnej. V Memoriał im. kpt. Daniela Ambrozińskiego

Andrzej Wdowski
V Memoriał im. kpt. Daniela Ambrozińskiego
V Memoriał im. kpt. Daniela Ambrozińskiego andrzej wdowski
Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Sportowej Nawigacji Satelitarnej - V Memoriał im. kpt. Daniela Ambrozińskiego, rozegrane zostały na stadionie sportowym na Nowym Glinniku. W klasyfikacji zespołowej triumfowała 10. Brygada Kawalerii Pancernej Świętoszów. Tomaszowscy kawalerzyści zajęli dziewiąte miejsce.

Zawody rozegrane zostały w lasach Nadleśnictwa w Spale w okolicy Jednostki w Nowym Glinniku.
Otwarcia imprezy dokonali: prezes Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej, dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz matka kpt. Daniela Ambrozińskiego.

W otwarciu uczestniczyło przeszło 50 osób - wdów po żołnierzach poległych na misjach zagranicznych i ich rodziców ze Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy "Pamięć i Przyszłość", które uczestniczyły w warsztatach integracyjnych w Spale.

W zawodach wystartowało ok. 70 zawodników w 4 kategoriach.

Trasa wynosiła od 7 do 10 km w linii prostej w zależności od kategorii. Nie wszyscy zawodnicy pokonali w czasie wymaganą trasę. Pogoda również nie sprzyjała w nawigacji. Mimo to zawodnicy wyrażali zadowolenie z przebytej trasy i deklarowali starty w kolejnych takich imprezach.

W klasyfikacji drużynowej wygrała:10. BRYGADA KAWALERII PANCERNEJ ŚWIĘTOSZÓW.

Za rok VI Memoriał rozegrany zostanie w Elblągu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0