Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB. Obronił tytuł sprzed roku (ZDJĘCIA)

Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB. Kolarz LUKS Sławno nie dał rywalom żadnych szans i zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim MTB w kategorii juniorów młodszych, broniąc tym samym tytuł wywalczony przed rokiem. Wśród dziewcząt złoty medal sprzed roku obroniła także Gabriela Wojtyła z UKS Sokół Goodman Zator.

Zawody rozgrywane były dzisiaj (20 lipca) w Sławnie na wzgórzach koło byłej jednostki wojskowej. Trasa wymagała od zawodniczek i zawodników dobrego przygotowania kondycyjnego oraz niemałych umiejętności technicznych.

Juniorki młodsze miały do pokonania trzy rundy. Przez większość dystansu na prowadzeniu znajdowała się Patrycja Piotrowska z KKW Jama Wałbrzych. Tuż na nią w niewielkiej odległości jechały Gabrysia Wojtyła i Kaja Karkula z KS Luboń Skomielna Biała.

W końcówce ostatniej rundy zaatakowała aktualna mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej Gabriela Wojtyła i niezagrożona minęła linię mety. 18 sekund za nią przejechała Patrycja Piotrowska, a ze stratą 1 minuty i 24 sek. linię mety jako trzecia minęła Kaja Karkula.

Czwarta była Marta Lach (UKS Sokół Kęty), piąta Katarzyna Socha (KLKS Azalia Brzóza Królewska), a na miejscu szóstym ukończyła wyścig Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy).

Emilia Jędrzejczyk z LKK LUKS Sławno zajęła dziesiąte miejsce, a Karolina Witek z LKK Start Tomaszów Maz. zerwała łańcuch i nie dojechała do mety.

Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB został w wielkim stylu. Zawodnik LKK LUKS Sławno zaraz po starcie oderwał się z łatwością od rywali i samotnie toczył walkę z odległością i czasem. Po dwóch rundach miał już blisko 5 minut przewagi nad drugim zawodnikiem.

Ostatecznie Marceli wygrał niezagrożony, choć jego przewaga na mecie na drugim Filipem Heltą z KKW Jama Wałbrzych zmalała do 48 sekund.
∨ Czytaj dalej

Brązowy medal wywalczył Tomasz Rzeszutek z MLKS Baszta Bytów.

Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB został więc drugi raz z rzędu. Raz kolejny potwierdził swój wielki talent i dominację w kraju w tej kategorii wiekowej.

Czwarte miejsce zajął Marcel Fabian (GK Merida Gliwice), piąte Patryk Muśko (UKS Wygoda Białystok), a szóste Bartosz Dziadowiec (KS Luboń Skomielna Biała).

21. miejsce zajął Marcin Budziński, a 29. jego brat Tomek (obaj LKK LUKS Sławno). Tomek przez długi czas jechał na czwartej pozycji i miał szanse walki o medal. Niestety, złapał gumę i marzenia o wysokiej lokacie musiał odłożyć na inny termin.

W klasyfikacji województw wygrało Małopolskie - 39 pkt., a łódzkie było piąte - 12 pkt.

W rywalizacji klubów wygrał UKS Sokół Kety - 16 pkt
., 2. KKW Jama Wałbrzych - 14 pkt., 3. LKK LUKS Sławno - 12 pkt.

Dzisiaj (21 lipca) na tej samej trasie odbędą się ogólnopolskie wyścigi w kolarstwie górskim MTB o puchar wójta gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego. Zawody odbywać się będą we wszystkich kategoriach wiekowych. Start najmłodszych o godz. 10. Zakończenie imprezy ok. godz. 15.

Więcej na temat

Komentarze (1)

avatar
avatar
Młodzik (gość)

Nie powinno być Mistrzem Polski Juniorów Młodszych? Mistrzem MTB to jest Marek Konwa.

Wybierz kategorię