Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łódzkie Spotkania Teatralne w Tomaszowie odbędą się w najbliższy weekend. Odbierz bezpłatną wejściówkę

Dag
Łódzkie Spotkania Teatralne zawitają do Tomaszowa Maz.. W sobotę i niedzielę w Tkaczu będzie można obejrzeć dwa wyjątkowe spektakle - "Starość jest piękna” i „Złe miasto”.

W ramach 41 edycji w Miejskim Centrum Kultury Filia O.K. Tkacz zobaczymy spektakl „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania oraz „Starość jest. Piękna” – Aktorów Czytania Performatywnego i Teatru Wewnętrzna Emigracja z Łodzi, laureata ŁóPTY 2018.

17.11.2018 r.
"Złe Miasto" – Teatr Biuro Podróży (Godzina: 18:00 | Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie, filia OK Tkacz

18.11.2018 r.
„Starość jest. Piękna” – Aktorzy Czytania Performatywnego i Teatr Wewnętrzna Emigracja (Godzina: 18:00 | Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie, Tkacz

Teatr Biuro Podróży
Teatr Biuro Podróży z Poznania jest tegorocznym laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród teatralnych na świecie – The Herald Angel na Międzynarodowym Festiwalu teatralnym w Edyburgu.

„Złe miasto”
Jest to uniwersalna opowieść o mieście - skomplikowanym, niejednorodnym, toczonym chorobami organizmie. Inspiracją do przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje społeczne z początku XX wieku. Językiem spektaklu jest materia obrazu, ruchu, dźwięku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów pokazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej wraz z podziałami społecznymi, pogłębiającą się nierównością, biedą proletariatu, rozwijającym się kapitalizmem, buntami, zamieszkami i odwetem władz. Pojawiają się odniesienia do zamieszek na ulicy Wschodniej, zamachu na Kunitzera, ludobójstwa w Parku na Zdrowiu, przepychu panującego w Pałacu Poznańskiego, czterokulturowej Łodzi. Gra aktorów wzbogacona jest muzyką wykonywaną na żywo przez dwóch wrocławskich muzyków, Andrzeja Hejne i Marcina Witkowskiego. W warstwie tekstowej wykorzystane zostały fragmenty artykułów wysłannika Kuriera Warszawskiego do Łodzi, Zygmunta Bartkiewicza, które w bardzo sugestywny sposób oddają nastroje społeczne w Łodzi w 1905 roku. Scenografią do spektaklu są metaforyczne animacje, tworzące tło do każdej sceny, budujące kontekst: fabryka, dom, tramwaj, las, stworzone przez poznańskiego grafika Mateusza Kokota.
Spektakl miał premierę na „39. Łódzkich Spotkaniach Teatralnych. Teatr obrazu” 4 grudnia 2016.

Nieodpłatne wejściówki do odbioru w Miejskim Centrum Kultury Pl. Kościuszki 19 oraz w filii Tkacz ul. Niebrowska 50.

Łódzkie Spotkania Teatralne to od lat jeden z najważniejszych polskich festiwali teatralnych, promujący nowe zjawiska w dziedzinie awangardy teatralnej z Polski i zagranicy. To najstarsza impreza kulturalna w Łodzi i jedna z najstarszych w Polsce. Do tej pory zrealizowano 40 edycji (od 1964 r.). Dotychczasowe edycje ŁST prezentowały teatry tworzące idee opierając się przede wszystkim na słowie, jako nośniku idei i informacji, słowie będącym głównym narzędziem komunikatu artystycznego.

POLECAMY TAKŻE:PREMIERY KINOWE 2018 - NA CO DO KINA W DRUGIEJ POŁOWIE LISTOPADA? [PLAKATY, VIDEO]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto