ŁKS - Lechia 2-2. Podział punktów w meczu faworytów III ligi. Lechia prowadziła już 2-0!

ŁKS - Lechia 2-2. Goście prowadzili już 2-0!
ŁKS - Lechia 2-2. Goście prowadzili już 2-0! Andrzej Wdowski
Zespoły ŁKS i Lechii Tomaszów Maz. pretendujące do czołowych lokat w III lidze zmierzyły się ze sobą w II kolejce. Na stadionie przy al. Unii 2 padł remis 2-2. Lechia prowadziła już 2-0. Gospodarze kontaktowego gola strzelili Lechii "do szatni", na chwilę przed gwizdkiem sędziego kończącym I połowę.

Już w 2. minucie Lechia objęła prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Wiktora Żytka.

W 21. ŁKS mógł wyrównać. Bliski pokonania Konrada Przybylskiego był Rafał Serwaciński.

Co nie udało się ŁKS-owi, powiodło się Lechii. W 37 min. Marcin Mirecki wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem nie dał szans Michałowi Kołbie.

Lechia prowadziła więc 2-0 i wydawało się, że takim wynikiem zakończy się I połowa. Tuż przed przerwą jednak nadzieje gospodarzom na korzystny wynik przywrócił Artur Golański pokonując bramkarza tomaszowian. Chwilę wcześniej w poprzeczkę trafił Mauricio Martins.

Po przerwie Lechia nie miała już takiej przewagi jak w pierwszych 45 minutach i coraz częściej pod bramką Przybylskiego dochodziło do gorących spięć.

W 72. minucie łodzianie doprowadzili do wyrównania. Mauricio Martins przepięknym strzałem z 18 metrów nie dał szans bramkarzowi Lechii. I taki wynikiem zakończył się ten pojedynek.

ŁKS Łódź – Lechia Tomaszów 2:2 (1:2)

Bramki: Artur Golański 45, Mauricio Martins 72Wiktor Żytek 2-karny, Marcin Mirecki 37

ŁKS: Kołba – Salski, Cichowlas, Pawlak, Golański ż, cz – Serwaciński ż (78′ Zimoń), Martins, Placek, Kacela (52′ Dynel), Ślęzak – Patora (54′ Sarafiński). Trener Marek Chojnacki.

Lechia: Przybylski – Cyran, Matuszczyk, Magdoń, Majchrowski – Kolasa (61′ Krawczyk), Szymczak, Żytek ż (71′ Baraniak), Mirecki (71′ Łazowski), Jardel – Rozwandowicz ż. Trener Dariusz Rogulski