Lechia - Mickiewicz Kluczbork 3:1. Gwiazdkowy prezent tomaszowskich siatkarzy dla swoich wiernych fanów (foto+film)

Lechia - Mickiewicz Kluczbork 3:1.Gwiazdkowy prezent dla kibiców
Lechia - Mickiewicz Kluczbork 3:1.Gwiazdkowy prezent dla kibiców Andrzej Wdowski
Siatkarze Lechii Tomaszów Maz. umocnili się na prowadzeniu w I lidze. W dzisiejszym (15 grudnia) meczu zmierzyli się z Mickiewiczem Kluczbork i pokonali rywali 3:1. Był to już ostatni pojedynek siatkarzy w tym roku przed swoją publicznością. Sprawili więc ładną gwiazdkę tomaszowskim kibicom.

KS Lechia Tomaszów - UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:21, 21:25, 25:18, 27:25)

To było dobre spotkanie w wykonaniu podopiecznych trenera Bartłomieja Rebzdy. Lechia zagrała już z kapitanem Bartłomiejem Nerojem, Przemysławem Tomą i Kamilem Gutkowskim. W wykonaniu tomaszowskiego zespołu oglądaliśmy wiele efektownych akcji kończonych mocnymi, soczystymi atakami, w których celował szczególnie Wiktor Musiał i jak najbardziej zasłużenie wybrany został najlepszym graczem tego spotkania. W nagrodę otrzymał tort, który wręczył mu obecny na meczu prezydent Tomaszowa Maz. Marcin Witko.

Na wyróżnienie zasłużył również Paweł Rusin. W trzecim secie popisał się kilkoma świetnymi zagrywkami i to głównie dzięki niemu wygraliśmy tę partię do 18.

Zanim jednak Lechia objęła prowadzenie w setach 2:1, wcześniej do remisu 1:1 doprowadzili goście wygrywając seta do 21. W tej partii tomaszowianom najbardziej we znaki dał się ich niedawny kolega klubowy Mateusz Frąc, tym razem broniący barw Mickiewicza. W drugiej partii był dla zawodników Lechii nie do zatrzymania. W ogóle w całym spotkaniu pozostawił po sobie bardzo korzystne wrażenie i był bezsprzecznie najlepszym graczem drużyny z Kluczborka.

W trakcie jednej z akcji podczas bloku uderzony piłką w kciuka został Bartłomiej Neroj. Wyglądało to niezbyt dobrze, ale na szczęście dobrze się skończyło. Po zabiegach fizjoterapeutki Marty Platy, kapitan Lechii wrócił na parkiet i dokończył to spotkanie.

Lechia grała w składzie: Paweł Rusin, Wiktor Musiał, Bartłomiej Neroj, Przemysław Toma, Kamil Gutkowski, Michał Błoński, Bartłomiej Janus, Krzysztof Pigłowski oraz Adam Sobolewski, Adam Miniak, Kacper Rebzda i Michał Lechowski. Trener: Bartłomiej Rebzda.

Przed trzecim setem nagrodzono zwycięzców VI edycji siatkarskiej imprezy dla dzieci i rodziców "Mama, Tata, Ja i Siata". W turnieju rywalizowało 20 rodzinnych zespołów. W młodszej kategorii zwyciężyła rodzina Wojtalczyków z SP 12 (mama Katarzyna, tata Artur i syn Dawid), a w starszej wygrała rodzina Panfilów z SP 13 (tata Piotr i syn Jakub). Od wiceprezesa Lechii Roberta Papisa otrzymali upominki i słodycze, którymi podzielili się też z kibicami.

Następny mecz Lechia rozegra na wyjeździe 22 grudnia. W Jaworznie zmierzy się z MCKiS. Drużynę tomaszowską ponownie w hali Gastronomika kibice zobaczą już w nowym 2019 roku. 5 stycznia do Tomaszowa Maz. przyjedzie zespół z Kielc.