Lechia i Caro wygrywają w II lidze po 3:0. W Spale dwa zwycięstwa Polaków w eliminacjach ME kadetów

Lechia i Caro wygrywają w II lidze po 3:0
Lechia i Caro wygrywają w II lidze po 3:0 ks lechia
Siatkarze II-ligowych zespołów Lechii Tomaszów Maz. i Caro Team Opoczno w sobotę (14 stycznia) wygrali kolejne mecze mistrzowskie po 3:0. Dwa zwycięstwa na turnieju w Spale zaliczyli też polscy kadeci walczący w eliminacjach do Mistrzostw Europy Kadetów.

Dla II-ligowców z Tomaszowa Maz. był to dopiero pierwszy występ po świąteczno-noworocznej przerwie, albowiem tydzień temu pauzowali. Podopieczni trenera Tomasza Migały grali w Sieradzu z tamtejszym MOSiR-em. Gładko wygrali to spotkanie 3:0, w setach do 19, 18 i 19.

Pewne zwycięstwo odnieśli również zawodnicy Caro Team, którzy w hali ZSS nr 3 w II-ligowych derbach pokonali SMS II Spała także 3:0. Ten mecz był bardziej zacięty i wyrównany, ale im dłużej trwał tym młodzi siatkarze ze Spały stawiali gospodarzom coraz większy opór. Ostatecznie zespół Marka Hertela wygrał w setach do 19, 22 i 25.

Już w najbliższą środę (18 stycznia) rozegrana zostanie 17. kolejka w II lidze. Dojdzie w niej do derbów powiatu tomaszowskiego,albowiem drużyna SMS II podejmować będzie w Spale Lechię Tomaszów Maz. Siatkarzy Caro czeka natomiast wyjazd do Ozorkowa na mecz z Bzurą.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich trwa natomiast turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów. Polska reprezentacja prowadzona przez Macieja Zendeła spisuje się bardzo dobrze. Wygrała już dwa spotkania i jeśli w dzisiejszym (15 stycznia, godz. 18) pojedynku z Czechami zdobędzie dwa sety zapewni sobie awans.

Polacy w piątek pokonali Szwecję 3:0 (19, 18, 17), a wczoraj zwyciężyli Łotwę również 3:0, w setach do 24, 11(!) i 20. W spotkaniu z Łotwą Polacy zanotowali aż 15 asów serwisowych. Biało-czerwoni lepiej radzili sobie też w przyjęciu i ataku i to te elementy w głównej mierze zadecydowały o ich wygranej.

Polska: Rajsner (6), Czyrniański (13), Rajchelt (8), Janikowski (9), Poręba, Grygiel (12), Szymura (libero) oraz Jezierski, Sługocki, Kapica (1) i Baran (8)

Mecz Polaków z Czechami poprzedzi pojedynek Szwedów z Łotyszami, który rozpocznie się o godz. 15.30.

Turniej finałowy odbędzie się na Węgrzech i w Słowacji od 22 do 30 kwietnia.