KS Lechia Tomaszów Maz. meczem z Olimpią Sulęcin inauguruje I-ligowy sezon. Dzisiaj w Dzienniku Łódzkim plakat drużyny Lechii (foto)

Drużyna Lechii na sezon 2018/19. W górnym rzędzie stoją (od lewej): statystyk Mariusz Neroj, Adam Sobolewski, Przemysław Toma, Wiktor Musiał, Bartłomiej Neroj, Adam Miniak i Bartłomiej Janus,
w dolnym rzędzie (od lewej): trenerzy asystenci Jacek Wieczorek i Andrzej Zając, Kamil Gutkowski, Paweł Rusin, Kacper Rebzda, Tomasz Bonisławski, Michał Błoński, Krzysztof Pigłowski, Michał Lechowski, fizjoterapeutka Marta Plata i trener Bartłomiej Rebzda
Drużyna Lechii na sezon 2018/19. W górnym rzędzie stoją (od lewej): statystyk Mariusz Neroj, Adam Sobolewski, Przemysław Toma, Wiktor Musiał, Bartłomiej Neroj, Adam Miniak i Bartłomiej Janus, w dolnym rzędzie (od lewej): trenerzy asystenci Jacek Wieczorek i Andrzej Zając, Kamil Gutkowski, Paweł Rusin, Kacper Rebzda, Tomasz Bonisławski, Michał Błoński, Krzysztof Pigłowski, Michał Lechowski, fizjoterapeutka Marta Plata i trener Bartłomiej Rebzda Dariusz Kwapisiewicz
W sobotę, 29 września,meczem z Olimpią Sulęcin w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Maz., siatkarze KS Lechia zainaugurują rozgrywki o mistrzostwo I ligi w sezonie 2018/2019. Mecz w Gastronomiku rozpocznie się o godz. 17. Kibice na występ tomaszowskich siatkarzy już nie mogą się doczekać... W piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego Tygodniku 7 Dni Tomaszów - Opoczno ukaże się plakat drużyny Lechii.

Ostatnim sprawdzianem formy dla siatkarzy Lechii przed I-ligowym sezonem był jej udział w turnieju towarzyskim (21-22 września) organizowanym w Częstochowie przez tamtejszy Exact Systems Norwid. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Tomaszowianie wygrali w nim dwa mecze i triumfowali w całym turnieju. To dobry prognostyk przed ligą, z którą wiążemy duże nadzieje.

W finale turnieju podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy zmierzyli się z gospodarzami - Exact Systems Norwid i pokonali rywali 3:1. Po przegraniu pierwszego seta 27:29, po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce, w kolejnych partiach tomaszowianie nie dali już rywalom żadnych szans, wygrywając zdecydowanie następne sety do 18, 21 i 17.
W pierwszym dniu turnieju KS Lechia zmierzyła się z KPS Siedlce i także pokonała rywali 3:1 (29:27, 26:24, 16:25, 25:22). Poza setem trzecim, było to wyrównane spotkanie, w którym Lechia dwa pierwsze sety wygrała na przewagi. W ostatnim secie już pewnie postawiła kropkę nad „i“.

Oto co po turnieju powiedział szkoleniowiec Lechii Bartłomiej Rebzda:
- Za nami okres przygotowawczy do nowego sezonu w I lidze. Już jesteśmy skupieni na pierwszym ligowym meczu, który w sobotę, 29 września, rozegramy w Tomaszowie Maz. z Olimpią Sulęcin. Ostatnio mieliśmy problemy kadrowe mniejsze i większe (kontuzja Michała Lechowskiego) i to nie był dla nas łatwy tydzień. Ale problemy zostawiliśmy w szatni i na turnieju w Częstochowie pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Na parkiecie wystąpili wszyscy zawodnicy i pokazali, że każdy z nich będzie istotnym ogniwem naszego zespołu. W Częstochowie zagraliśmy dobry turniej i wierzę, że równie dobrze rozpoczniemy I-ligowe rozgrywki - podsumował trener tomaszowskich I-ligowców.

Kibice też w to wierzą i z pewnością w sobotę wypełnią halę Gastronomika, bo za ligową siatkówką już się bardzo stęsknili.
Oto zawodnicy, którzy bronić będą barw KS Lechia Tomaszów Maz. w sezonie 2018/2019: