KP Starogard wysoko wygrał w Bytowie

SP
KP Starogard wysoko wygrał w Bytowie Zbigniew Brucki
W środowym meczu trzeciej kolejki IV ligi KP Starogard odniósł wysokie zwycięstwo nad rezerwami Bytovii.

Starogardzianie pod wodzą trenera Mariusza Majewskiego wywalczyli swoje pierwsze zwycięstwo w IV lidze. Wcześniej KP Starogard zanotował dwa remisy.

KP Starogard deklasuje rywala

Podczas wyjazdowego spotkania w Bytowie KP Starogard po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej zdeklasował rywala. W 57 min. Bytovia po strzale głową zdobyła prowadzenie 1:0. Trzy minuty później padło wyrównanie. Po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Kacper Siora. W 75 min. indywidualną akcją popisał się Mateusz Stanek, który pięknym strzałem zdobył drugiego gola dla KP Starogard. Chwilę później świeżo wprowadzony na boisko Mateusz Dubiela podwyższył na 3:1. Dwie kolejne bramki były autorstwa Patryka Barłożewskiego, który kilkanaście minut wcześniej też wszedł z ławki rezerwowych na plac gry. W 84 i 89 min. pewnie pokonał golkipera Bytovii.
Po trzech kolejkach spotkań KP Starogard zajmuje wysokie szóste miejsce z dorobkiem 5 punktów.

KP Starogard teraz zagra u siebie

- Przed nami kolejny mecz ligowy - mówi Adam Sobiecki, dyrektor sportowy KP Starogard. - Już w sobotę o godzinie 17.00 podejmiemy lidera rozgrywek Gryf Słupsk S.A. Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski im. K. Deyny.
Bytovia II Bytów - KP Starogard 1:5 (0:0)
Bramki dla KPS: Kacper Siora 60 (k), Mateusz Stanek 75, Mateusz Dubiela 78, Patryk Barłożewski 84, 89.
Skład KPS: Paszkowski - Szulc, Prabucki, Romanowski, Zieliński- Stanek, Siora, Heksel (85 Wasziński), Wenta (74 Dubiela)- Armatowski (79 Runowski), Cablewski (62 Barłożewski).