Koszykówka: Mechanik mistrzem powiatu tomaszowskiego szkół ponadgimnazjalnych i rejonu

Drużyna ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. - mistrz powiatu tomaszowskiego i rejonu
Drużyna ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. - mistrz powiatu tomaszowskiego i rejonu Jacek Matyszewski
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 najlepsi w powiecie i rejonie. Zagrają w finale wojewódzkim o medale.

Bez porażki męska koszykarska reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, ukończyła rozgrywki o mistrzostwo powiatu tomaszowskiego szkół ponadgimnazjalnych i rejonu.

Mistrzowie z Mechanika pokonali kolejno: ZSP nr 6 - 37:13, II LO - 32:12, III LO - 60:4 oraz w półfinale ZSP nr 2 31:22, a potem w meczu o pierwsze miejsce ZSP nr 3 31:18.

Następnie w zawodach szczebla rejonowego spotkali się z drużyną Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego z Opoczna, pokonując ją 68:33
Reprezentacja popularnego w Tomasziowie Maz. Mechanika awansowała do turnieju finałowego mistrzostw województwa łódzkiego!

Barw Mechanika bronili: Mateusz Zając, Rafał Szaciłowski, Michał Kotliński, Dawid Matyjaszczyk, Dominik Banasiak, Krystian Pluta, Adrian Stanowski, Tomek Stawicki, Michał Wacławiak, Wiktor Pacan , Adrian Bruderek, Mateusz Dziubałtowski, Kobalczyk Bartłomiej oraz Dawid Plich.

Zespół prowadzi Jacek Matyszewski, a dyrektorem ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. jest Ryszard Rupniewski .

Tomaszowska drużyna ma już za sobą turniej półfinałowy. Jak poinformował nas trener Matyszewski jego podopieczni wygrali ze Zgierzem i przegrali z IX LO w Łodzi. Mimo tej porażki tomaszowianie zakwalifikowali się do ścisłego finału mistrzostw i pod koniec miesiąca walczyć będą o medale.