Konrad Mocarski wicemistrzem Polski w sprincie seniorów w kręglarstwie klasycznym (foto)

Andrzej Wdowski
Konrad Mocarski wicemistrzem Polski w sprincie seniorów w kręglarstwie
Konrad Mocarski wicemistrzem Polski w sprincie seniorów w kręglarstwie Tomasz Cichowski
W dniach 15-16 grudnia w kręgielni we Wronkach odbyły się ostatnie już w tym roku Mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym. Tym razem były to mistrzostwa w tandemach mieszanych i sprintach kobiet i mężczyzn. Bardzo dobrze wypadł w nich tomaszowianin Konrad Mocarski, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

Reprezentantami Pilicy w tym mistrzostwach byli: senior Konrad Mocarski oraz juniorzy mający prawo startu w zawodach seniorskich - Julia Sidło, Angelika Wojtaszek, Joanna Pawłowska i Mateusz Goździk.

O ile w tandemach naszym zawodnikom nie poszło na tyle dobrze, aby zdobyć medale, to w sprincie bardzo dobrze spisał się Konrad Mocarski, który wywalczył srebrny medal.

Należy dodać, iż konkurencje tandemów jak i sprintów rozgrywane są systemem pucharowym, więc jeden przegrany pojedynek decyduje o odpadnięciu z zawodów.

Bardzo dobrze jak na juniorkę spisała się Julia Sidło, która ostatecznie w sprincie zajęła 6 miejsce, ale w swym pierwszym pojedynku osiągnęła wynik 213 kręgli i tym samym wyrównała rekord Polski juniorów, który nie został pobity od 2006 roku.

- To 20 medal mistrzostw Polski w tym sezonie dla kręglarzy Pilicy - mówi trener zawodników Tomasz Cichowski. - Mamy medale mistrzostw Polski od młodzika do seniora. Jest to historyczny wynik naszej sekcji. Wszystkim zawodnikom za cały sezon kręglarski należą się gratulacje.