Klaudia Muchlada ze złotem w pięcioboju!

wola
Tomaszowianka Klaudia Muchlada została mistrzynią w pięcioboju podczas trwających w ten weekend w Spale mistrzostwach Polski juniorów młodszych i juniorów w lekkiej atletyce.

Klaudia Muchlada (r. 1995) z MKS Tomaszów Maz. zdobyła I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w Pięcioboju Lekkoatletycznym Juniorów Młodszych w Spale. Dwa lata temu Marta Zakrzewska (obecnie AWF Gdańsk) zdobyła dla Tomaszowa złoty medal w kategorii juniorów starszych.

Klaudia Muchlada wygrała 4 z 5. konkurencji. Pobiła swój rekord życiowy w biegu na 60 metrów przez płotki zajmując I miejsce z wynikiem 9,02 sek.

Następny swój rekord życiowy pobiła w skoku wzwyż , zajmując I miejsce z wynikiem 163 cm. W pchnięciu kulą rzuciła mniej o 2 cm od rekordu życiowego, ale mimo to zajęła I miejsce z wynikiem 12,76 m. W skoku w dal uzyskała wynik 5,03 m. Natomiast w biegu w hali na 800 metrów wywalczyła I miejsce z czasem 2:29:55 min.

Klaudia miała 185 punktów przewagi nad zawodniczką, która uplasowała się na drugim miejscu.

Starsza koleżanka Klaudii - Weronika Garstka (r.1994) zajęła 5 miejsce w pięcioboju juniorek starszych. Obie zawodniczki trenują w MKS w Tomaszowie Mazowieckim pod okiem trenerów: Beaty Goździk i Arkadiusza Lechowicza. Uczęszczają do I LO w Tomaszowie, którego dyrektorem jest pani Ewa Męcina.