Karolina Bosiek i Adrian Wielgat mistrzami Polski w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim (FOTO)

Karolina Bosiek i Adrian Wielgat mistrzami Polski w wieloboju
Karolina Bosiek i Adrian Wielgat mistrzami Polski w wieloboju Andrzej Wdowski/archiwum
Karolina Bosiek z Pilicy Tomaszów Maz. i Adrian Wielgat z GKS Stoczniowiec Gdańsk zostali mistrzami Polski w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim. Mistrzostwa rozgrywane były w sobotę i niedzielę (16-17 marca) na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz.

Reprezentanci tomaszowskiej Pilicy wywalczyli w mistrzostwach łącznie trzy medale. Oprócz mistrzowskiego tytułu Karoliny Bosiek, brązowe medale zdobyli Karolina Gąsecka i Mateusz Owczarek.

Karolina Bosiek pewnie sięgnęła po mistrzowski tytuł. Wygrała biegi na 500 i 1500 m, natomiast na dystansach 3 i 5 km zajmowała drugie lokaty.
Na tych najdłuższych dystansach najszybsza była Magdalena Czyszczoń z AZS AWF Katowice, której przypadł tytuł wicemistrzyni Polski.
Z brązowego medalu cieszyła się tomaszowianka Karolina Gąsecka, która na wszystkich wielobojowych dystansach zajmowała trzecie lokaty. Czwarte miejsce w wieloboju zajęła inna panczenistka Pilicy Natalia Jabrzyk.

W rywalizacji panów triumfował panczenista Stoczniowca Gdańsk Adrian Wielgat. Wygrał on m.in. bieg na 5 km, a na dystansie dwukrotnie dłuższym, kończącym zmagania wieloboistów, uplasował się na trzeciej pozycji. Wicemistrzem Polski został jego klubowy kolega - Marcin Bachanek. On najszybszy był na 500 i 1500 m, a na 5 km był trzeci.
Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Pilicy Tomaszów Mateusz Owczarek. Mateusz był m.in. drugi na 5 km i trzeci na 1500 m.
Na czwartej pozycji w wieloboju uplasował się panczenista UKS Błyskawica Domaniewice - Artur Janicki.

W mistrzostwach rywalizowało 18 panczenistek i 16 panczenistów.