Kadetki Dargfila Tomaszów Maz. w półfinale mistrzostw Polski w piłce siatkowej. Wygrały wszystkie mecze (Foto+film)

Kadetki Dargfila Tomaszów Maz. w półfinale mistrzostw Polski w piłce siatkowej
Kadetki Dargfila Tomaszów Maz. w półfinale mistrzostw Polski w piłce siatkowej Andrzej Wdowski
Kadetki Dargfila Tomaszów Maz. awansowały do półfinału Mistrzostw Polski w piłce siatkowej z kompletem zwycięstw i bez straty seta. Podczas turnieju ćwierćfinałowego rozgrywanego w hali SP 10 na Niebrowie, pokonały wszystkie rywalki, a w meczu o pierwsze miejsce, rozegranym dzisiaj (4 marca) pokonały MKS Dwójkę Zawiercie 3:0 (18, 17, 19). MKS Dwójka też zagra w półfinałach MP. W meczu o trzecie miejsce Polonia Świdnica pokonała Chemika Olsztyn 3:2.

Zarówno MUKS Dargfil jak i MKS Dwójka Zawiercie zdecydowanie wygrały swoje grupy i pierwsze mecze w fazie finałowej rozegrane w sobotę (3 marca), nie tracąc w nich seta.

Podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza w swojej grupie wygrały z Budowlanymi Toruń 3:0 (25:5, 25:5, 25:10) i z Polonią Świdnica również 3:0 (25:13, 25:12, 25:17), a w fazie finałowej także nie dały żadnych szans zespołowi Chemika Olsztyn pokonując go 3:0 (25:10, 25:17, 25:12).

Dwójka Zawiercie w grupie pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (26:24, 26:24, 25:13) i Chemik Olsztyn także 3:0 (25:14, 25:21, 25:13). W fazie finałowej w sobotę Dwójka wygrała z Polonią Świdnica 3:0 (25:21, 25:18, 25:20).

Mecz dwóch najlepszych zespołów tomaszowskiego turnieju nie dostarczył jednak spodziewanych emocji. Podopieczne Krzysztofa Filipowicza wyraźnie dominowały na parkiecie w każdym elemencie gry. Od początku każdego z setów osiągały znaczną przewagę punktową, odbierając rywalkom ochotę do walki. Na moment lekko zdekoncentrowały się w secie trzecim i rywalki doszły je prawie na styk (17:15). Ale zaraz wszystko szybko wróciło do normy i tomaszowianki cieszyły się z końcowego sukcesu i awansu.

Po meczu na Oliwię Kubryn czekała miła niespodzianka. Z okazji urodzin koleżanki przegotowały dla niej specyficzny, niezwykle oryginalny prezent z płonącymi świeczkami. Z życzeniami dla zawodniczki pospieszyli też trener Filipowicz i śledząca zmagania dziewcząt na parkiecie dyrektorka szkoły Wacława Bąk.

Barw Dargfila broniły: Julita Piasecka (nr 2 na koszulce), Nina Chojnacka (3), Natalia Ślażyńska (4), Linda Świątczak (6), Martyna Łazowska (7), Paulina Krześlak (8 kapitan), Angelika Danielik (10), Oliwia Kubryn (11), Wiktoria Kubryn (13), Dominika Skoneczna (14), Kinga Marasek (15) i Ada Filipowicz (16 libero). Trener Krzysztof Filipowicz.

Turniej półfinałowy MP odbędzie się w dniach 16-18 marca. Które z zespołów będą rywalami tomaszowianek dowiemy się w najbliższy poniedziałek lub wtorek.