Juniorki Dargfila Tomaszów Maz. wygrały turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski i awansowały do półfinałów MP (foto)

W Ostródzie w miniony weekend (22-24 lutego) rozegrano ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej. Bardzo dobrze spisały się w nim zawodniczki tomaszowskiego Dargfila, które zajęły w nim pierwsze miejsce zapewniając sobie awans do turnieju półfinałowego. Swoje rywalki w walce o półfinał MP poznały już kadetki Dargfila, które walczyć będą w Białymstoku.

W turnieju ćwierćfinałowym w Ostródzie tomaszowianki najpierw w swojej podgrupie B pokonały: 3:2 Volley Wrocław (rywalki prowadziły już 2:0) i 3:0 MUKS Sparta Warszawa, zajmując pierwsze miejsce.

W fazie finałowej najpierw nie dały szans ZSMS Poznań, zwyciężając 3:0, a w ostatnim spotkaniu, choć dziewczęta z Dargfila uległy 2:3 San Pajda Jarosław, to jednak dzięki wynikom innych spotkań, zajęły pierwsze miejsce w turnieju, wyprzedzając drużynę z Jarosławia. Obie te ekipy wywalczyły awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski.

W zespole Dargfila występowały: Iga Fijałkowska, Oliwia Błaszczyk, Linda Świątczak, Iza Zendeł, Nina Chojnacka, Wiktoria Kubryn, Maja Malczewska, Marta Dąbrowska, Dominika Skoneczna, Oliwia Kubryn, Angelika Danielik, Ada Filipowicz, Natalia Ślażyńska i Paulina Krześlak. Trener Krzysztof Filipowicz.

Juniorki już się cieszą z wywalczenia awansu do półfinału mistrzostw Polski, a o ten awans powalczą wkrótce (7-10 marca) kadetki Dargfila, które niedawno w efektownym stylu w hali SP 10 na Niebrowie sięgnęły po mistrzostwo województwa łódzkiego, gromiąc wszystkie rywalki.

Tomaszowianki już poznały swoje przeciwniczki w 1/4 Mistrzostw Polski Kadetek. Dziewczęta Dargfila trafiły do grupy 7, która swój turniej rozegra w Białymstoku.

Gdyńska Akademia Siatkówki

Barw Dargfila na turnieju w Białymstoku bronić będą: Martyna Łazowska (najlepsza zawodniczka mistrzostw województwa), Maja Malczewska, Izabela Zendeł, Dominika Skoneczna, Wiktoria Kubryn, Julita Piasecka, Oliwia Błaszczyk, Angelika Danielik, Oliwia Kubryn, Daria Kaczmarek, Inga Fijałkowska. Trenerzy: Krzysztof Filipowicz i Zbigniew Krzemiński.

Siatkarki Dargfila walczą także w fazie play-off drugiej ligi kobiet. W pierwszym meczu tomaszowianki uległy w hali SP 10 na Niebrowie UKS Siedlce 0:3.
Jutro (26 lutego) ponownie zagrają z tym zespołem na własnym parkiecie. Mecz w hali SP 10 rozpocznie się o godz. 18.

Zespoły grają do trzech zwycięstw. Trzeci mecz 2 marca w Siedlcach.