Imprezy w regionie - w ten weekend zapraszają nie tylko Tomaszów i Opoczno, ale i Popielawy, gdzie odbędzie się doroczne święto kukurydzy oraz Kraśnica na kiszenie kapusty. W Tomaszowie warto wziąć udział w Jesiennym Rajdzie Nordic Walking, z kolei w Opocznie wiele będzie się działo podczas plenerowej imprezy kolarskiej MTB Eliminator.

Jutrzejsze zawody w Opocznie MTB Eliminator (21 września), czyli jedna z najbardziej widowiskowych imprez w samym centrum miasta, zafundują uczestnikom nie tylko sporą dawkę sportowej rywalizacji, energii i adrenaliny. Po raz kolejny będzie to świetna okazja na rodzinną rekreację. Oprócz wyścigów kolarzy, odbędą się wyścigi motocrossowe, bieg miejski z elementami parkour i wyścigi w kapsle. Początek o godzinie 10.30. Tego samego dnia koncert da tomaszowski zespół Izolatka.

Na doroczny Jesienny Rajd Nordic Walking zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie. Tegoroczna odsłona rajdu zawita do Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem organizatorzy zabiorą uczestników na leśne ścieżki wokół Gór Trzebiatowskich w Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Start o godzinie 8.30 pod siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury.

W Meczu Przyjaźni również jutro, 21 września, na Ciebłowickiej Arenie zmierzą się drużyny URB RAK i DOK DALMET Białobrzegi. Początek o godzinie 16.

Spośród imprez w regionie warto też wybrać Święto Kukurydzy w Popielawach w gminie Rokiciny. Święto kukurydzy już w najbliższą niedzielę, 22 września. W programie kukurydzianego święta organizatorzy zaplanowali występy artystyczne, wspólna zabawa przy muzyce, konkursy z kukurydza w roli głównej. Zabawa rozpocznie się o godzinie 13 w świetlicy wiejskiej w Popielawach.

Na tradycyjne kiszenie kapusty zaprasza Kraśnica. W kiszeniu kapusty wezmą udział dzieci i młodzież z Łodzi pod kierownictwem Marii Kaczorowskiej, dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, koordynatorki programu edukacyjnego „Zaprzyjaźnij się z przyrodą”. Tradycyjny sposób kiszenia kapusty zademonstrują dzieciom członkinie ze Stowarzyszenia Rozwoju Opoczyńskiej Wsi. Impreza rozpocznie się w Domu Ludowym o godzinie 13.
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!