II tura wyborów nowego wójta w gminie Ujazd. Frekwencja gorsza niż w I turze.

Dziś mieszkańcy gminy Ujazd zdecydują, kto zostanie nowym wójtem gminy. Nowego szefa samorządu wybierają spośród dwóch kandydatów, a są nimi Marcin Grzelczak i Paweł Piwowarski, którzy otrzymali najwięcej głosów podczas wyborów 17 lutego. Wtedy żadnemu z siedmiorga kandydatów nie udało się zdobyć ponad 50 procent głosów i konieczna była dogrywka, do której przystąpili kandydaci z największą ilością głosów. Lokale wyborcze czynne będą do godziny 22.

Frekwencja jest dużo mniejsza niż podczas wyborów z 17 lutego, kiedy to wyniosła 43 procent.

- Za pierwszym razem mieszkańcy wybierali spośród siedmiorga kandydatów, a teraz głosują tylko na dwóch, i tym tłumaczyć trzeba słabszą frekwencję - uważa Jerzy Tamilla, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej. - Ci spośród mieszkańców, których faworyci nie weszli do II tury, z pewnością mniej są zainteresowani wyborami.

ZOBACZ: Ofircjalne wyniki wyborów w II turze wójta Ujazdu

Jak przypuszcza przew. Tamilla, nazwisko nowego wójta powinno być znane około godz. 23. - Teraz poszczególne komisje będą miały zdecydowanie mniej do liczenia niż poprzednio - dodaje.

Zaprzysiężenie nowego wójta gminy Ujazd, wstępnie zaplanowano na 14 marca. Stanie się to podczas sesji Rady Gminy.

Komentarze (33)

avatar
avatar
Pis (gość)

Facet jest dwulicowy inne farmazony opowiadał na wsiach inne w Niewiadowie a jeszcze inne w Ujeżdzie . Zwykły koniunkturalizm . Może się okazać niedługo , że tak miało być i zwyczajnie zostanie wszystko po staremu .

avatar
mmw11 (gość)

Panie Marcinie gratulacjeJak zauważyłem najbardziej zaangażowany w wybory był pan Stoś,czy to przypadek,czy ma coś do ugrania.Może mamy nowego kandydata na następne wybory?Jak tylko się pojawiał na spotkaniach przed wyborczych to z jego wypowiedzi wynikało,że najlepiej się zna na problemach naszej gminy!od spraw finansowych po przez sprawy społeczne,jaką to szkołę ten pan ukończył?Już niedługo się okaże kto będzie wygrywał przetargi związane z inwestycjami/ogrodniczymi,pielęgnacją,budową nowych placów zieleni/.

avatar
Wyjeżdżanka (gość)

Niech żyje Basen w Niewiadowie! Niech żyją cudotwórcy! Wszyscy przeprowadzamy się do Łodzi. Dopiero wtedy będziemy tutejsi!

avatar
niewiadowianin (gość)

ludzie, to nie były wybory na najmłodszego kandydata, tylko na najlepszego kandydata... ogarnijcie się

Wybierz kategorię