Dziś mieszkańcy gminy Ujazd zdecydują, kto zostanie nowym wójtem gminy. Nowego szefa samorządu wybierają spośród dwóch kandydatów, a są nimi Marcin Grzelczak i Paweł Piwowarski, którzy otrzymali najwięcej głosów podczas wyborów 17 lutego. Wtedy żadnemu z siedmiorga kandydatów nie udało się zdobyć ponad 50 procent głosów i konieczna była dogrywka, do której przystąpili kandydaci z największą ilością głosów. Lokale wyborcze czynne będą do godziny 22.

Frekwencja jest dużo mniejsza niż podczas wyborów z 17 lutego, kiedy to wyniosła 43 procent.

- Za pierwszym razem mieszkańcy wybierali spośród siedmiorga kandydatów, a teraz głosują tylko na dwóch, i tym tłumaczyć trzeba słabszą frekwencję - uważa Jerzy Tamilla, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej. - Ci spośród mieszkańców, których faworyci nie weszli do II tury, z pewnością mniej są zainteresowani wyborami.

ZOBACZ: Ofircjalne wyniki wyborów w II turze wójta Ujazdu

Jak przypuszcza przew. Tamilla, nazwisko nowego wójta powinno być znane około godz. 23. - Teraz poszczególne komisje będą miały zdecydowanie mniej do liczenia niż poprzednio - dodaje.

Zaprzysiężenie nowego wójta gminy Ujazd, wstępnie zaplanowano na 14 marca. Stanie się to podczas sesji Rady Gminy.

Komentarze (33)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pis (gość)

Facet jest dwulicowy inne farmazony opowiadał na wsiach inne w Niewiadowie a jeszcze inne w Ujeżdzie . Zwykły koniunkturalizm . Może się okazać niedługo , że tak miało być i zwyczajnie zostanie wszystko po staremu .

mmw11 (gość)

Panie Marcinie gratulacjeJak zauważyłem najbardziej zaangażowany w wybory był pan Stoś,czy to przypadek,czy ma coś do ugrania.Może mamy nowego kandydata na następne wybory?Jak tylko się pojawiał na spotkaniach przed wyborczych to z jego wypowiedzi wynikało,że najlepiej się zna na problemach naszej gminy!od spraw finansowych po przez sprawy społeczne,jaką to szkołę ten pan ukończył?Już niedługo się okaże kto będzie wygrywał przetargi związane z inwestycjami/ogrodniczymi,pielęgnacją,budową nowych placów zieleni/.

Wyjeżdżanka (gość)

Niech żyje Basen w Niewiadowie! Niech żyją cudotwórcy! Wszyscy przeprowadzamy się do Łodzi. Dopiero wtedy będziemy tutejsi!

niewiadowianin (gość)

ludzie, to nie były wybory na najmłodszego kandydata, tylko na najlepszego kandydata... ogarnijcie się