II-ligowi siatkarze Lechii wygrywają w Kaliszu i ponownie obejmują prowadzenie w tabeli (FOTO)

Lechia wygrywa w Kaliszu i znów jest liderem
Lechia wygrywa w Kaliszu i znów jest liderem KS Lechia
Jednostronny przebieg miało wyjazdowe spotkanie II-ligowych siatkarzy Lechii Tomaszów Maz. w Kaliszu. Podopieczni Tomasza Migały pokonali gospodarzy 3:1 i ponownie objęli prowadzenie w tabeli. W środę (14 grudnia) czeka ich bardzo ważny mecz Pucharu Polski z I-ligowym zespołem z Sanoka. Gdyby lechiści go wygrali to w następnej rundzie do Tomaszowa Maz. przyjechałyby już czołowe zespoły w Polsce.

W Kaliszu "wypadkiem przy pracy" okazał się set nr 3. Gospodarze wykorzystali rozluźnienie w szeregach tomaszowian i wygrali seta do 23.

W secie 4 Lechia wróciła do swojej gry i potwierdziła swoją wyższość.

MKS Kalisz - KS Lechia Tomaszów 1:3 (14:25, 14:25, 25:23, 15:25).

Po tym zwycięstwie, Lechia odzyskała fotel lidera Grupy 3. A stało się tak, ponieważ siatkarze Czarnych Rząśnia w Kluczborku stracili punkt w walce z Mickiewiczem, pokonując gospodarzy 3:2.

Oprócz Lechii w grupie III wygrali też siatkarze ze Spały pokonując u siebie ostatni w tabeli Dragon Dobre 3:0 (20, 17, 18).

Nie udał się natomiast wyjazd siatkarzom Caro Team Opoczno do Borowna. LKPS wygrało bowiem to spotkanie 3:1 (16, -19, 27, 21).

PO 13. kolejkach prowadzi Lechia - 34 pkt, drudzy są Czarni - 33 pkt, a Caro Team z 19 punktami zajmuje czwarte miejsce.

W 14. kolejce wyznaczonej na 17 grudnia Lechia Tomaszów Maz. podejmuje LKS Borowno, SMS II Spała wyjeżdża do Bzury Ozorków, natomiast siatkarze Caro Team Opoczno pauzują.