II liga siatkówki mężczyzn. AZS Łódź - Lechia Tomaszów Maz. 0:3. Komplet zwycięstw naszych zespołów

II liga siatkówki. AZS Łódź - Lechia 0:3
II liga siatkówki. AZS Łódź - Lechia 0:3 Tomasz Radzikowski
W 11. kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi w piłce siatkowej mężczyzn zespoły z naszego terenu odniosły komplet zwycięstw. Lechia Tomaszów w Łodzi pokonała AZS 3:0. Mecz był zacięty i wyrównany.

Tomaszowianie o zwycięstwo w tym pojedynku musieli walczyć do ostatnich piłek. Wygrali ostatecznie 3:0, ale wyniki poszczególnych setów, a zwłaszcza partie druga i trzecia, zakończone zwycięstwami Lechii na przewagi do 23 i 24, świadczą o zaciętości tego pojedynku. Seta pierwszego podopieczni trenera Tomasza Migały wygrali do 21.

Sporą niespodziankę sprawili zawodnicy trzeciego zespołu SMS PZPS Spała, którzy we własnej hali pokonali dość gładko wicelidera tabeli Norwida Częstochowa 3:1 (21, 21, -21, 15).

Zwycięstwo zanotował także drugi zespół ze Spały, który również w hali OPO pewnie wygrał z LKPS Borowno 3:0, w setach do 24, 17 i 20.

Wygrał swój pojedynek także LKS Caro Rzeczyca. W Dobroniu pokonał tamtejszy LUKS 3:2 (21, -21, 17, -23, 10).

W tabeli prowadzą Czarni Rząśnia. Lechia jest trzecia, Caro czwarte, a zespoły ze Spały zajmują szóste (SMS II) i dziewiąte (SMS III) miejsca.

W 12. kolejce (5 grudnia) Lechia i Caro ponownie grać będą na wyjazdach.
Tomaszowianie w Ozorkowie z Bzurą, a rzeczycanie z LKPS Borowno.
W Spale natomiast dojdzie do derbów. Trzeci zespół podejmować będzie drugą ekipę SMS.