W niedzielę na łąkach między Spałą a Brzustowem odbył się hubertus jeździecki. Była to część Hubertusa Spalskiego 2016, który w weekend odbył się w Spale.

W niedzielę na nadpilicznych łąkach między Spałą a Brzustowem odbył się Hubertus Jeździecki. Jeszcze dwa miesiące temu nie wiadomo było, czy impreza się odbędzie, bo dotychczasowy organizatorzy Hubertusa Spalskiego postanowili w tym roku zorganizować wyłącznie sobotni hubertus myśliwski. Znalazła się jednak grupa pasjonatów i miłośników koni, która na 6 tygodni przed imprezą podjęła trud zorganizowania jeździeckiej imprezy w gminie Inowłódz. Powstało Stowarzyszenie Hubertus Jeździecki, które we wsparciu z gminą Inowłódz, przygotowało imprezę, na którą jak co roku przyjechali jeźdźcy i konie z całej Polski.

Głównym punktem programu była oczywiście pogoń za lisem, w której udział wzięło ponad 70 jeźdźców. W tym roku w lisa wcielił się Leszek Zapart, który wygrał gonitwę dwa lata temu. Bardzo dzielnie opierał się jeźdźcom, dzięki temu była to jedna z dłuższych i ciekawszych gonitw w ostatnich latach. Zaskakujący był także zwycięzca, bo zarówno wśród koni jak i jeźdźców para wyróżniała się niskim wzrostem. Lisią kitę zerwał Arkadiusz Wierzchowski na koniu Melon z Chorągwi Ziemi Radomskiej. W tym roku wybrano także Miss Hubertusa, tytułem tym podzieliły się trzy urocze amazonki.

Nie zabrakło oczywiście pokazów na koniach m.in. w wykonaniu grupy Apolinarski. Można było również smacznie zjeść, nabyć rękodzieło ludowe czy jeździeckie.

Dzień wcześniej w Spale odbył się hubertus myśliwski. Więcej: Hubertus Spalski 2016 [ZDJĘCIA]

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!