Coroczne święto myśliwych, czyli Spalski Hubertus 2016 rozpoczął się w sobotę w Spale. Przez weekend do Spały przyjadą pasjonaci myślistwa z całego kraju i nie tylko.

Pierwszy dzień Hubertusa Spalskiego 2016 to tradycyjnie hubertus myśliwski. Od rana myśliwi ruszyli na polowania do Puszczy Pilickiej. Tymczasem w centrum Spały odbywał się jarmark, wystawa psów myśliwskich, festiwal kulinarny. Można było samodzielnie wyrobić i upiec chleb, spróbować gulaszu z dziczyzny i wielu innych tradycyjnych potraw.

Po południu na plac przy stawie odbył się pokot, podczas którego myśliwi pokazali, co udało im się upolować w spalskich lasach.

Czytaj także:
Na carskich łowach Polacy lepiej strzelali


W niedzielę na łąkach między Brzustowem a Spałą odbędzie się hubertus konny. Pokazy ujeżdżania, jazdy bryczkami oraz gonitwy rozpoczną się około godz. 13.30.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!