Jerzy Zieliński został królem tegorocznego polowania podczas Hubertusa Spalskiego, który dzisiaj (10 października) rozpoczął się w Spale. Ogólnopolskie obchody święta myśliwych i jeźdźców tradycyjnie rozpoczęła poranna msza w kościele polowym Armii Krajowej. Po niej myśliwi wyruszyli na łowy...

To co upolowali w lasach spalskich można było zobaczyć w godzinach popołudniowych podczas pokotu.
Wśród upolowanych myśliwskich trofeum były m.in. dwa dziki. Tylko dwa. Publiczność była tym mocno zdziwiona, bo dzików na tym terenie jest tak dużo, że rolnicy i mieszkańcy gminy nie mogą sobie z nimi poradzić. Ostatnio pojawiły się w samym centrum Spały i niemal dokładnie przeorały cały teren parku w sąsiedztwie kościółka.
Dzisiaj myśliwym jednak na strzał nie wyszły.

Zanim ogłoszono oficjalne wyniki polowania odbył się przemarsz św. Huberta z udziałem myśliwych, sokolników, hodowców psów i oczywiście pocztów sztandarowych.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa psów myśliwskich. W jej trakcie zaprezentowano publiczności rasy z wielu stron świata.

Na scenie członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej wręczyli kolejne tytuły Honorowych Ambasadorów Spały. Dokonali tego w obecności tych, którzy już te tytuły wcześniej odebrali, a mianowicie aktora Zbigniewa Buczkowskiego, dziennikarza Michała Fajbusiewicza i świetnego przed laty sprintera Mariana Woronina. Jednym z uhonorowanych był wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak.

Odznaczeni też zostali zasłużeni myśliwi, w tym m.in. Roman Jagieliński, twórca Hubertusa Spalskiego.

Na gości czekały smaczne myśliwskie potrawy. Do Spały zjechało dzisiaj wiele znanych i popularnych osób. Oprócz Honorowych Obywateli Spały, których wymieniliśmy powyżej, widzieliśmy też Włodzimierza Czarzastego, czołową postać polskiej lewicy.

Jutro (11 października) Spalskiego Hubertusa zdominują jeźdźcy. Na łąkach nadpilickich odbędzie się pogoń za lisem (godz. 15.30). Oficjalnie jednak otwarcie hubertusa jeździeckiego zaplanowano na godzinę 12.30.

Odbędzie się też II Bieg Hubertowski z Tomaszówka na łąki nadpilickie z udziałem mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku Wandy Panfil, wychowanki Lechii Tomaszów Maz.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!