18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB. Obronił tytuł sprzed roku (ZDJĘCIA)

20 zawodniczek i 40 zawodników walczyło w Sławnie o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Łódzkie 2013. Złote medale sprzed roku obronili Gabrysia Wojtyła i Marceli Bogusławski Andrzej Wdowski
Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB. Kolarz LUKS Sławno nie dał rywalom żadnych szans i zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim MTB w kategorii juniorów młodszych, broniąc tym samym tytuł wywalczony przed rokiem. Wśród dziewcząt złoty medal sprzed roku obroniła także Gabriela Wojtyła z UKS Sokół Goodman Zator.

Zawody rozgrywane były dzisiaj (20 lipca) w Sławnie na wzgórzach koło byłej jednostki wojskowej. Trasa wymagała od zawodniczek i zawodników dobrego przygotowania kondycyjnego oraz niemałych umiejętności technicznych.

Juniorki młodsze miały do pokonania trzy rundy. Przez większość dystansu na prowadzeniu znajdowała się Patrycja Piotrowska z KKW Jama Wałbrzych. Tuż na nią w niewielkiej odległości jechały Gabrysia Wojtyła i Kaja Karkula z KS Luboń Skomielna Biała.

W końcówce ostatniej rundy zaatakowała aktualna mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej Gabriela Wojtyła i niezagrożona minęła linię mety. 18 sekund za nią przejechała Patrycja Piotrowska, a ze stratą 1 minuty i 24 sek. linię mety jako trzecia minęła Kaja Karkula.

Czwarta była Marta Lach (UKS Sokół Kęty), piąta Katarzyna Socha (KLKS Azalia Brzóza Królewska), a na miejscu szóstym ukończyła wyścig Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy).

Emilia Jędrzejczyk z LKK LUKS Sławno zajęła dziesiąte miejsce, a Karolina Witek z LKK Start Tomaszów Maz. zerwała łańcuch i nie dojechała do mety.

Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB został w wielkim stylu. Zawodnik LKK LUKS Sławno zaraz po starcie oderwał się z łatwością od rywali i samotnie toczył walkę z odległością i czasem. Po dwóch rundach miał już blisko 5 minut przewagi nad drugim zawodnikiem.

Ostatecznie Marceli wygrał niezagrożony, choć jego przewaga na mecie na drugim Filipem Heltą z KKW Jama Wałbrzych zmalała do 48 sekund. Brązowy medal wywalczył Tomasz Rzeszutek z MLKS Baszta Bytów.

Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB został więc drugi raz z rzędu. Raz kolejny potwierdził swój wielki talent i dominację w kraju w tej kategorii wiekowej.

Czwarte miejsce zajął Marcel Fabian (GK Merida Gliwice), piąte Patryk Muśko (UKS Wygoda Białystok), a szóste Bartosz Dziadowiec (KS Luboń Skomielna Biała).

21. miejsce zajął Marcin Budziński, a 29. jego brat Tomek (obaj LKK LUKS Sławno). Tomek przez długi czas jechał na czwartej pozycji i miał szanse walki o medal. Niestety, złapał gumę i marzenia o wysokiej lokacie musiał odłożyć na inny termin.

W klasyfikacji województw wygrało Małopolskie - 39 pkt., a łódzkie było piąte - 12 pkt.

W rywalizacji klubów wygrał UKS Sokół Kety - 16 pkt
., 2. KKW Jama Wałbrzych - 14 pkt., 3. LKK LUKS Sławno - 12 pkt.

Dzisiaj (21 lipca) na tej samej trasie odbędą się ogólnopolskie wyścigi w kolarstwie górskim MTB o puchar wójta gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego. Zawody odbywać się będą we wszystkich kategoriach wiekowych. Start najmłodszych o godz. 10. Zakończenie imprezy ok. godz. 15.