Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 14 walczą w mistrzostwach województwa w minikoszykówce (Foto)

Dziewczęta i chłopcy z SP 14 walczą w mistrzostwach województwa
Dziewczęta i chłopcy z SP 14 walczą w mistrzostwach województwa SP 14
W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Maz. w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się półfinały mistrzostw województwa łódzkiego szkół podstawowych w minikoszykówce dziewcząt i chłopców. W obu turniejach triumfowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Maz. Dzisiaj i jutro (27-28 marca) w Kutnie walczyć będą w wojewódzkich finałach.

W turnieju półfinałowym dziewcząt wzięły udział trzy zespoły:
–Szkoła Podstawowa w Kunicach
– Szkoła Podstawowa w Wolborzu,
– Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.

Turniej rozegrano systemem „każdy każdym” . Koszykarki „Czternastki” w pierwszym meczu rozgromiły koleżanki z Wolborza 72 : 7. W drugim meczu tomaszowianki gładko wygrały z koszykarkami z Kunic 58 : 10.
W meczu o drugie miejsce koszykarki z Kunic po zaciętym spotkaniu pokonały zespół z Wolborza 18:15. Wygrywając dwa mecze koszykarki z „Czternastki” zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 28 marca w Kutnie.

Skład mistrzowskiego zespołu Szkoły Podstawowej nr 14: Nadia Rokita, Wiktoria Młynarczyk, Weronika Błaszczyk, Ewelina Grzywka, Zofia Jagodzińska, Gabriela Smyk, Patrycja Sęk, Hanna Jagodzińska, Aleksandra Milczarek, Malwina Łaska, Hanna Tazbir, Roksana Krawul. Opiekunem zespołu był Krzysztof Wieteska. Dyrektorem szkoły jest Sławomir Żegota.

W rozgrywkach chłopców udział wzięły 3 zespoły ze Szkoła Podstawowej w Niechcicach, Szkoły Podstawowej w Drzewicy oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Maz..
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym „ .
Koszykarze z „Czternastki” wysoko wygrali wszystkie mecze :
SP Drzewica – SP 14 Tomaszów Maz. – 2 : 53,
SP 14 Tomaszów Maz. – SP Niechcice – 59 : 17,
SP Niechcice – SP Drzewica – 41 : 7,

Koszykarze ”Czternastki „ idąc w ślad za swoimi koleżankami wygrali dwa spotkania w turnieju półfinałowym zajęli pierwsze miejsce i wywalczyli awans do finału mistrzostw województwa.
Turniej finałowy rozgrywany jest dzisiaj (27 marca) w Kutnie.
Drugie miejsce zajęli chłopcy z SP Niechcice na trzecim miejscu uplasował się zespół koszykarzy z SP w Drzewicy.

Skład zwycięskiego zespołu Szkoły Podstawowej nr 14: Miron Wojciechowski, Oliwier Biegun, Igor Milewski , Bartłomiej Żychliński, Filip Pająk, Kacper Banaszkiewicz, Hubert Banaszczak, Wiktor Gajak, Łukasz Łepek, Szymon Kardas, Hubert Stępień, Marcel Jaskuła, Patryk Sowiński, Kacper Kocięba. Opiekunem zespołu był Radosław Wilczyński. Dyrektorem szkoły jest Sławomir Żegota