W lasach wokół Tomaszowa nareszcie pojawiły się grzyby i to w większej ilości niż trzy na zalewajkę. Niestety grzybiarze boją się, że za chwilę mogą się skończyć, bo pojawia się przymrozek...

W piątkowy poranek na targowisku miejskim było już w czym wybierać, poza kurkami, które ostatnio dominowały, można był okupić podgrzybki, koźlary, maślaki, czasami nawet rydze, i oczywiście prawdziwki. Niektóre bardzo okazałe.

Niestety, może się okazać, że sezon na grzyby za chwilę się skończy, bo dzisiejszej nocy pojawił się przymrozek. - Wiadomo, grzyb rośnie nocą, a przy mrozie nie pójdzie - mówi jeden z grzybiarzy, któremu udało się nazbierać podgrzybków za Smardzewicami.

Niektórzy zbierają w kierunku na Unewel czy Bukowiec Opoczyński, swoich zwolenników mają Luboszewy i oczywiście lasy koło Spały, na przykład przy Teofilowie. Grzybiarzy można spotkać na Brzustowie i na Jeleniu. Swoich zwolenników mają lasy za Królową Wolą w kierunku na Rzeczycę.

To już drugi rok z rzędu, gdy po suchym lecie nie możemy się spodziewać prawdziwego wysypu grzybów jak w latach ubiegłych. Ale póki co, każdy w lesie coś znajdzie...

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!