Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2015 Powiatu Tomaszowskiego: Poznajcie sylwetki zwycięzców

Beata Dobrzyńska
Antoni Malewski, popularyzator muzyki rozrywkowej w Tomaszowie, działacz wspólnot AA został wybrany głosami naszych Czytelników na Człowieka Roku 2015.

Antoni Malewski, popularyzator muzyki rozrywkowej w Tomaszowie, działacz wspólnot AA został wybrany głosami naszych Czytelników na Człowieka Roku 2015. Na podium w powiecie tomaszowskim stanęli także politycy: Arkadiusz Gajewski oraz Marcin Witko.

Walka o tytuły była bardzo zacięta i choć trwała w sumie przez trzy tygodnie, to decydujące rozstrzygnięcia zapadły w ostatnich godzinach głosowania w nocy z piątku na sobotę.

Uroczysta gala, podczas której wręczymy wywalczone tytuły, odbędzie się 29 lutego, w poniedziałek, w Centrum Idei Ku Demokracji przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas gali zostaną wręczone tytuły nie tylko zwycięzcom plebiscytów w Tomaszowie i Opocznie, ale także w Piotrkowie, Bełchatowie i Radomsku. Na galę zapraszamy osoby, które zajęły miejsca w pierwszych dziesiątkach naszych plebiscytów.

Mamy nadzieję, że wszyscy finaliści zagoszczą na naszej gali. Redakcja Tygodnika 7 Dni Tomaszów Opoczno postanowiła także przyznać nagrody specjalne w każdym z powiatów, dla osób, które szczególnie zasłużyły się w ostatnim czasie dla naszego regionu. Ale kto to będzie, dowiemy się niebawem.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a naszym czytelnikom szczególne podziękowania za każdy oddany głos i wsparcie naszej inicjatywy.

1. ANTONI MALEWSKI- 14558 głosów
Tak wielkiego kręgu fanów nie miał żaden z kandydatów biorących udział w naszym plebiscycie. Antoni Malewski w świetnym stylu wywalczył tytuł Człowieka Roku 2015 Powiatu Tomaszowskiego, zdobywając ponad 14 tys. głosów. Pan Antoni, choć jest już po 70. nie spoczywa na laurach i aktywnie angażuje się w życie Tomaszowa.

- Choć z wielkimi kłopotami, nie z nauką, a z tak zwanym zachowaniem ukończyłem Technikum Mechaniczne i Studium Pedagogiczne. Pracowałem 6 lat w szkole zawodowej jako nauczyciel zawodu i przedmiotów zawodowych, również na stanowiskach robotniczych i kierowniczych. Życie zawodowe zakończyłem w lokalnym MOPS-ie - wspomina pan Antoni dodając, że pochodzi z rodziny robotniczej, włókniarzy. Od dawna jest na emeryturze, dzięki czemu ma czas, by poświęcić się swoim pasjom.

Znany jest przede wszystkim z organizowanych cyklicznie spotkań Herosi Rock’n’rolla, podczas których przypomina tomaszowianom ikony muzyki rozrywkowej. Przez ostatnie lata zorganizował już ponad 130 spotkań, dzisiaj odbywa się właśnie kolejne z nich.

Ale pan Antoni od lat zajmuje się także pisaniem. Wydał tryptyk o Tomaszowie: „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”, „A jednak Rock’n’Roll”, „Rodzina Literacka ‘62”, w których wspomina swoją młodość, a jednocześnie Tomaszów z lat 60. Regularnie pisuje także felietony zebrane w cykl „Subiektywna historia Rock’n’Rolla w Tomaszowie Mazowieckim”, których jest już ponad 140. Nagradzany, zapraszany, jest zawsze tam, gdzie jest dobra muzyka. To on przywrócił dla Tomaszowa Marka Karewicza, który właśnie został doceniony tytułem Honorowego Obywatela Tomaszowa (Antoni Malewski z Markiem Karewiczem na zdjęciu obok).

Bardzo ważna działalność, z której pan Antoni jest dobrze znany dotyczy społeczności anonimowych alkoholików. Od początku lat 90. pan Antoni, sam walcząc z nałogiem, działał w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do dziś jest przewodnikiem duchowym wspólnoty AA i działa w stowarzyszeniu Ala. Regularnie bywa na mitingach AA, podczas których pomaga ludziom uporać się z nałogiem. Sam przyznaje, że gdyby nie jego przygoda z pisaniem i organizowanie wieczorów muzycznych, byłoby mu trudno pożegnać się z nałogiem. Jest pewien, że wielu głosujących to właśnie rodziny, którym pomógł podjąć walkę z alkoholizmem

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Nie zdawałem sobie sprawy, jak wiele osób zaangażowało się w popieranie mojej osoby. Po zwycięstwie odbieram gratulacje z całego świata - mówi pan Antoni i dodaje, że głosowali na niego znajomi w Nowym Jorku, Londynie, a w Polsce w takich miastach jak Gdynia, Szczecin, Kozienice, czyli wszędzie tam, gdzie pani Antoni ma przyjaciół, a są to głównie tomaszowianie, którzy rozjechali się po świecie, a dzięki panu Antoniemu mają kontakt z rodzinnym miastem.

2. ARKADIUSZ GAJEWSKI - 11051 radny Sejmiku Woj. Łódzkiego

Arkadiusz Gajewski jest jednym z najbardziej kompetentnych samorządowców w Tomaszowie. Jest absolwentem II LO oraz mgr administracji po UŁ. Ukończył podyplomowo, zarządzanie i rachunkowość oraz uzyskał tytuł Menedżer Sportu i Rekreacji . Gajewski posiada też licencję Min. Finansów do usług rachunkowości oraz posiada uprawnienia Ministra Skarbu do rad nadzorczych. Pracę zaczynał w Banku PEKAO SA. Następnie blisko 3 lata był skarbnikiem Tomaszowa. Przez kilka lat prowadził firmę księgowo-konsultingową. W latach 2007-2014 był wicedyrektorem tomaszowskiego PUP. Od 2014 do dziś jest wicedyrektorem COS w Spale. Włożył duży wkład pracy w projekt modernizacji basenu w Spale planowany na 2016 rok. Doprowadził w 2015r. do zawarcia umowy o współpracy między COS i Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. Dzięki decyzji i uporowi dyrekcji COS i współpracy z samorządowcami oraz pomimo zmiany prezydenta to Spalskie Dożynki w 2015 r. w ogóle odbyły się. W latach 2010-2014 był radnym miejskim Tomaszowa, był przewodniczącym Komisji doraźnej ds. Internetu socjalnego oraz wiceprzewod. Komisji Spraw Społecznych i Rodziny. Od grudnia 2014 roku reprezentuje powiat tomaszowski jako radny w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Od kiedy działa w samorządzie wojewódzkim, aktywnie pilotuje projekty z naszym powiatem, miastem i gminami jak Czerniewice czy Ujazd. Zabiega o poparcie i pieniądze. Rozmawia z wszystkimi politykami, niezależnie od przynależności partyjnej. Jako jeden z nielicznych ludzi w PO potrafi i współpracuje również z dużą częścią polityków PIS. Jego zaangażowanie przesądziło o uruchomieniu w 2015r. ze środków Sejmiku, po wielu latach zwłoki, remontu ulicy Warszawskiej (DW-713) w Tomaszowie. Łącznie wartość I etapu tej inwestycji to blisko 40 mln zł. Politycznie od lat działa w PO w powiecie i regionie łódzkim. Zaczynał 25 lat temu w Forum Prawicy Demokratycznej. Udziela się w wielu stowarzyszeniach. Od 2015r. jest członkiem Powiatowej Rady Rynku Pracy. W 2015 roku był inicjatorem powstania w tomaszowskim szpitalu oddziału leczenia osób chorych na stwardnienie rozsiane. Stowarzyszenie chorych na tę chorobę nagrodziło go we wrześniu 2015r, na Zamku Królewskim w Warszawie, najwyższym swoim odznaczeniem. W COS dąży do uruchomienia w 2016r. kompleksowej modernizacji basenu oraz do budowy hali dla siatkówki plażowej. W Sejmiku obecnie skupia się na pilotowaniu sprawy łagodzenia ograniczeń w ruchu motorowym na Zalewie Sulejowskim oraz utworzeniu z pieniędzy UE w Tomaszowie Inkubatora Przedsiębiorczości. Jako kluczowe priorytety na przyszłość stawia m.in. walkę o włączenie Tomaszowa do systemu szybkich kolei (ŁKA). Na nasze ręce radny Gajewski przekazał podziękowania wszystkim, którzy swoimi głosami wsparli jego kandydaturę. Zapewnił, że wynik traktuje jako zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

3. MARCIN WITKO - 10713 głosów

Prezydent Marcin Witko rywalizację w naszym plebiscycie zakończył na miejscu trzecim, ale długo krył się gdzieś pod koniec pierwszej dziesiątki. Ostatecznie jednak po pasjonującej walce wskoczył na podium. Tomaszowianie głosowali na niego bardzo chętnie, bo po pierwszym roku jego rządów na stanowisku prezydenta Tomaszowa już widać efekty jego pracy na rzecz miasta. Podejmuje wiele inicjatyw związanych z nowymi imprezami w mieście, inwestycjami i akcjami. Przez ostatni rok w mieście nie bał się przeprowadzić wielu kontrowersyjnych reform m.in. łączenia szkół i przedszkoli, likwidacji OSiR-u, połączenia placówek kultury. Zabiega o pieniądze dla Tomaszowa w Warszawie. Zanim został prezydentem przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery polityka od radnego powiatowego, przez radnego miejskiego, trafiając Do Sejmu RP. Stanowisko posła pozostawił jednak, by wrócić do Tomaszowa i działać na jego korzyść. Jednak znajomości, które nawiązał podczas pracy w Sejmie dziś pomagają mu w szukaniu wsparcia dla Tomaszowa.

- Gratuluję Antoniemu Malewskiemu oraz Arkadiuszowi Gajewskiemu, czyli zdobywcom pierwszego i drugiego miejsca w plebiscycie. Dziękuję również wszystkim, którzy na mnie głosowali. To wyróżnienie mobilizuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców - mówi prezydent Witko.

W plebiscycie na Człowieka Roku 2015 Powiatu Tomaszowskiego oddano prawie 60 tys. głosów. O tytuł walczyło 25 kandydatów. Oto pierwsza dziesiątka:

1. Antoni Malewski - 14558 głosów - popularyzator muzyki rozrywkowej, działacz wspólnot AA, pisarz

2. Arkadiusz Gajewski- 11051 - radny Sejmiku Województwa Łódzkiego

3. Marcin Witko - 10713 - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

4. Zbigniew Bartos - 4538 - trener i zawodnik Parafialnego Stowarzyszenia Dyscyplin Siłowych w Tomaszowie Maz.

5. Bogdan Smolarek - 3601- szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie

6. Katarzyna Rutkowska-Bernacka - 2437 - dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe

7. Barbara Klatka - 1779 - dyrektorka COS-OPO w Spale

8.Barbara Kobacka - 1677 - kierowniczka biura PCK w Tomaszowie

9. Bryg. Krzysztof Iskierka - 1558 - wicekomendant PSP w Tomaszowie

10. Anetta Markiewicz - 1339 - szefowa Fundacji Arka Nadziei w Tomaszowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto