Bełchatowska Piętnastka za nami [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
Bełchatowska Piętnastka 2017
Bełchatowska Piętnastka 2017 Maciej Wiśniewski
Bełchatowska Piętnastka, czyli jeden z największych ulicznych biegów w regionie odbyła się w niedzielę. To już 21. edycja biegowej imprezy w Bełchatowie.

Bełchatowska Piętnastka zgromadziła na starcie biegaczy i biegaczki z całej Polski, a także z zagranicy. Bieg ukończyło w sumie 1155 osób.

Tak, jak w latach poprzednich dla mniej wymagających zorganizowano bieg rekreacyjny na jednej, pięciokilometrowej pętli (trasa wiodła spod hali Energia, ulicami Dąbrowskiego Czyżewskiego, Wąską, Grota-Roweckiego, Kempfinówką, Sienkiewicza, Słoneczną, Kujawską, Chełmińską, Wielkopolską, Olsztyńską, Targową, Zieloną, Harcerską, 1 Maja, Staszica, Promienną i Okrzei). Wśród kobiet dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego - Aleksandra Dawidziak i Wiktoria Konieczna. Za nimi finiszowała Wanda Panfil-Gonzalez, mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku. Bieg mężczyzn wygrał Maciej Jagusiak.

Większość biegaczy zmierzyła się z 15-kilometrową trasą. Prowadzonych klasyfikacji było kilkanaście. Swoją mieli studenci Społecznej Akademii Nauk, czy biegacze Spartakusa. Oczywiście klasyfikowano w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najważniejsza była jednak klasyfikacja generalna. Bieg wygrał Mykola Iukhymchuk z Ukrainy, który przebiegł w czasie 45 minut i 43 sekundy. Szóste miejsce zajął Tomasz Owczarek, najlepszy bełchatowianin. Wśród kobiet zwyciężyła triumfatorka sprzed roku - Monika Kaczmarek.

Bieg Bełchatowska Piętnastka zakończył Cykl Biegów o Puchar Marszałka Łódzkiego.