Amanda na podium w zawodach o Srebrną Łyżwę

Amanda Kaczmarek z KS Pilica była trzecia w wieloboju
Amanda Kaczmarek z KS Pilica była trzecia w wieloboju Andrzej Wdowski
Amanda Kaczmarek, zawodniczka KS Pilica Tomaszów Maz. wywalczyła brązowy medal w Ogólnopolskich Zawodach "Srebrna Łyżwa", rozegranych przed tygodniem na tomaszowskim torze lodowym.

Najlepsi w kraju młodzicy rywalizowali na czterech dystansach - dwukrotnie na 500 m, na 1000 i 1500 m. Amanda trzykrotnie zajmowała trzecie lokaty i raz uzyskała czwarty czas na najdłuższym dystansie. Na miejscu dziesiątym uplasowała się inna tomaszowianka Magdalena Bednarek z IUKS "9", a tuż za nią na pozycji jedenastej sklasyfikowana została jej klubowa koleżanka Karina Dębiec.

Dwie czołowe lokaty w wieloboju przypadły zawodniczkom MKS Cuprum Lubin - Kai Ziomek i Andżelice Wójcik.

W wyścigu drużynowym na cztery okrążenia toru IUKS "9" zdobyła srebrne medale. W zespole oprócz Magdy i Kariny jechała Natalia Kowalska. Najszybciej ten dystans pokonała pierwsza drużyna MKS Cuprum Lubin.

Wśród młodzików tomaszowianie znaleźli się tuż za podium. Albert Kołodziejczyk z IUKS "9" zajął czwarte miejsce, a na pozycji piątej zakończył wielobój Mateusz Aftyka z KS Pilica. Zwycięzcą "Srebrnej Łyżwy" został Marcel Drwięga, panczenista Górnika Sanok.

W wyścigu drużynowym na sześć okrążeń toru ekipa Pilicy w składzie Mateusz Owczarek, Marcel Gawłowski i Mateusz Aftyka, wywalczyła piąte miejsce. Najszybszy był zespół Górnika Sanok.