5 medali tomaszowskich kręglarzy Pilicy w Mistrzostwach Polski Młodzików we Wronkach (foto)

5 medali tomaszowskich kręglarzy Pilicy w Mistrzostwach Polski Młodzików we Wronkach KS Pilica
We Wronkach w dniach 1-2 grudnia odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików w kręglarstwie indywidualnie i w parach. Świetnie spisali się reprezentanci Pilicy Tomaszów Maz. zdobywając aż 5 medali, w tym jeden złoty.

Szczególnie efektownie grały dziewczęta, które wywalczyły aż cztery medale, dwukrotnie stając na podium na różnych jego stopniach.

Po złoty medal tomaszowianki sięgnęły w turnieju par. Mistrzostwo Polski zdobyły Karolina Wołczyk i Kinga Klimek, gromadząc 998 pkt. Na podium, na miejscu trzecim, stanęły również zawodniczki KS Pilica Aleksandra Przybyła i Małgorzata Kompa, zdobywając 982 pkt. Inne pary Pilicy również uplasowały się w czołówce. Na miejscu czwartym ukończyły rywalizację Kornelia Kujda i Aleksandra Skoneczna - 976 pkt, a miejsce siódme zajęły Oliwia Mąkola i Julia Karp - 930 pkt.

Dwa medale tomaszowianki zdobyły także w konkurencji indywidualnej. Wicemistrzynią Polski została Karolina Wołczyk - 1026, a po brązowy medal sięgnęła Aleksandra Skoneczna - 1003 pkt.
W finałowej rozgrywce uczestniczyły jeszcze cztery zawodniczki KS Pilica. Zajęły następujące lokaty: 5. Małgorzata Kompa 982 pkt, 6. Aleksandra Przybyła 968 pkt, 8. Julia Karp 951 pkt, 9. Kinga Klimek 933 pkt.

Chłopcy zdobyli tylko jeden medal. W turnieju par trzecie miejsce wywalczyli Michał Skalski i Norbert Kolecki, zdobywając 1027 pkt.

Indywidualnie trzech zawodników Pilicy walczyło w finałowej rozgrywce. Najlepszy z nich Michał Skalski wywalczył piąte miejsce z wynikiem 1056 pkt. Norbert Kolecki był ósmy - 1030 pkt, a Maciej Wojtaszek dziewiąty - 1022 pkt.

Trenerami tomaszowskich kręglarzy KS Pilica są Tomasz Cichowski i Dominik Ogłuszka.

Niebawem Wronki będą gospodarzem kolejnej prestiżowej imprezy w kręglarstwie. W dniach 15-16 grudnia rozegrane tu zostaną Mistrzostwa Polski sprintów i tandemów mieszanych. Startować w nich również będą zawodnicy KS Pilica.