35 medali tomaszowskich panczenistów! KS Pilica bezkonkurencyjna w punktacji klubowej (FOTO)

35 medali tomaszowskich panczenistów!
35 medali tomaszowskich panczenistów! KS Pilica
Łyżwiarze szybcy KS Pilica Tomaszów Maz. zdominowali Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Zakopanem. Zdobyli łącznie aż 35 medali! W punktacji klubowej KS Pilica zdeklasowała rywali.

Niebywały sukces młodych tomaszowskich panczenistów. Podczas rozgrywanych równolegle w Zakopanem Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, łyżwiarze szybcy KS Pilica zdobyli łącznie aż 35 medali. W punktacji klubowej KS Pilica zdeklasowała rywali uzyskując aż 170,34 punktów, mając przewagę ponad 84 pkt nad drugim MKS Cuprum Lubin.

Pierwszy dzień zmagań przyniósł Pilicy 13 medali. Na 500 i 1500 m juniorki z KS Pilica zdobyły po dwa medale. Karolina Bosiek dwa złote, (41.44, 2;08,43), Karolina Gąsecka dwa srebrne (41,81, 2;11,77), a Natalia Jabrzyk dwa brązowe (42,47,2;14,74) w juniorkach mł.
Damian Żurek wywalczył złoty medal na 500 m 37,30 i brązowy na 3000 m 4;22,54 sek.
Jakub Piotrowski zdobył złoty medal na 3000 m 4;17,38 i brązowy na 500 m 38,71, Wiktor Grzybek srebrny na 500 m (nowy rekord życiowy) 38,13 sek. w juniorach młodszych.
Mateusz Owczarek zdobył srebrny medal na 500 m z rekordem życiowym 37,67 i złoty na 3000 m - 4;10,74 w juniorach starszych.
Ponadto Olga Kaczmarek była 5 na 500 m - 43,36 i 4 na 1500 m - 2;17,30, a Wiktor Grzybek na 3000 m zajął czwarte miejsce - 4;31,18.

Karolina Bosiek, liderka Pucharu Świata Juniorów na 3000 m nie wystartowała w drugim dniu zawodów. Wirus grupy jej nie oszczędził.

Godnie zastąpiły ją koleżanki klubowe, które nie oddały rywalkom żadnego medalu w kat. juniorek mł.
W wyścigach na 1000 m i 3000 m Karolina Gąsecka zdobyła dwa złote medale 1;23,39, 4;30,91, Natalia Jabrzyk dwa srebrne 1;23.41 (rekord życiowy),4;41,42, a Olga Kaczmarek dwa brązowe medale 1;25,09 (rekord życiowy) i 4;48,25. Takie same kolory medali zawodniczki KS Pilica dorzuciły jeszcze w punktacji wielobojowej Juniorek B.

Juniorzy w tej kategorii reprezentujący KS Pilica zdobyli medale na dystansach 1500 m, 5000 m i w wieloboju.
Na dystansie 1500 m zwyciężył Damian Żurek 1;55,12 (rekord życiowy), Jakub Piotrowski był trzeci 1:57,43, a Wiktor Grzybek czwarty 2:00,73 (rekord życiowy).

Na dystansie 5000 m pierwsze miejsce zajął Jakub Piotrowski 7;29,76, który był najlepszy także w wieloboju.
W kategorii juniorów starszych oba dystanse i wielobój wygrał Mateusz Owczarek deklasując rywali na 1500 m wynikiem 1;51,03 (rekord życiowy) i na 5000 m - 7;14,48.
Łącznie w drugim dniu łyżwiarskiej rywalizacji w Zakopanem zawodnicy z Tomaszowa Maz. zdobyli 16 medali.

Medalowo było również w ostatnim dniu zmagań w stolicy Tatr. Panczeniści KS Pilica dorzucili jeszcze trzy medale na 1000 m. Damian Żurek sięgnął po złoto, Wiktor Grzybek wywalczył brąz, a Mateusz Owczarek triumfował wśród juniorów starszych.

Trzy złote medale wywalczyli tomaszowianie w biegu drużynowym juniorek B i juniorów B oraz Juniorów A.

Młodzież do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów i Olimpiadzie Młodzieży przygotowywali trenerzy Jolanta i Wiesław Kmiecikowie