27 medali łyżwiarzy IUKS Dziewiątka w Mistrzostwach Polski. Złoto dla Cieślaka,srebro dla Kapruziak

Andrzej Wdowski
27 medali łyżwiarzy IUKS Dziewiątka w Mistrzostwach Polski.
27 medali łyżwiarzy IUKS Dziewiątka w Mistrzostwach Polski. Jolanta Kmiecik
Aż 27 medali zdobyli młodzicy Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Dziewiątka " w Mistrzostwach Polski w Sanoku. W Zakopanem po tytuł mistrzowski na 10 km sięgnął Roland Cieślak, a Ola Kapruziak wywalczyła wicemistrzostwo Polski w wieloboju sprinterskim.

Podczas dwudniowych startów w Sanoku w MP Młodzików ,,Srebrna łyżwa " panczenistki IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki zdobyły komplet medali indywidualnie i 2 medale w biegu drużynowym.
5 złotych medali zdobyła Karolina Bosiek
5 srebrnych Karolina Gąsecka
5 brązowych Iga Kapruziak
4 m zajęła Natalia Jabrzyk
5 m Izabela Tejchman

Złoty medal wywalczyła drużyna w składzie:K. Bosiek, I.Tejchman i N. Jabrzyk.
srebrny medal drużyna w składzie : K. Gąsecka. I. Kapruziak, K. Świnoga.

Na najwyższym stopniu podium wśród łyżwiarzy stanął zawodnik IUKS Dziewiątka Damian Żurek zdobywca 4 złotych medali i jednego srebrnego na 3000 m.

Sensacyjny złoty medal na 3000 m oraz dwa brązowe medale na 500 m i w wieloboju zdobył również zawodnik IUKS ,,Dziewiątka " Jakub Piotrowski

Męska drużyna ,,Dziewiątki " w składzie : D. Żurek, J. Piotrowski, W. Grzybek po dramatycznym w przebiegu wyścigu drużynowym wywalczyła srebrny medal .

Statuetki Srebrnej Łyżwy otrzymali: Karolina Bosiek i Damian Żurek

Gratulacje dla wszystkich medalistów i trenerów tomaszowskich łyżwiarzy!

W środę 9-osobowa ekipa z Tomaszowa Maz. jako reprezentacja Polski wyjeżdża na Viking Race na zawody rangi ME w kat11-16 lat, które odbędą się 30-31 stycznia w hali Tialf w Heerenveen w Holandii.Liczymy na medale i wspaniałe rezultaty.

We włoskim Collalbo pod wodzą Rafała Ślusarskiego ścigali się młodzi łyżwiarze z kat. Junior D w 33. INTERNATIONAL “FINSTRAL TROPHY” Junior Mitting.
Czwórka łyżwiarzy z Tomaszowa Maz.. startowała w wieloboju na dystansach 2 x 500 m 1500 m i 1000 m. Bardzo dobre drugie miejsce wywalczył zawodnik IUKS Dziewiątka Jakub Dymkowski ustanawiając nowe rekordy życiowe na 1000 m - 1.30,25, 1500 m - 2,20,51; czwarte miejsce zajął Oskar Ślusarski - IUKS 9
Wśród dziewcząt 5 miejsce w wieloboju zajęła Daria Kopacz - IUKS 9, a 7 była Katarzyna Dela - KS Pilica

W Zakopanem łyżwiarze KS Pilica Tomaszów Maz. wywalczyli 4 medale MP w sprincie i na długim dystansie. Srebrny medal w wieloboju sprinterskim zdobyła Aleksandra Kapruziak;

Złoty medal zdobyły panie w Team Sprint w składzie: A. Kapruziak, A. Dębowska, K. Ulkowska

Brązowy medal zdobyli panowie w Team Sprint w składzie: R. Cieślak, M. Owczarek i A. Dymkowski.