22 medale tomaszowskich panczenistów w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sanoku (FOTO)

Andrzej Wdowski
Sanok. 22 medale panczenistów z Tomaszowa
Sanok. 22 medale panczenistów z Tomaszowa IUKS Dziewiątka
22 medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim przywieźli do Tomaszowa Mazowieckiego zawodnicy IUKS Dziewiątka i KS Pilica. Do 8 medali zdobytych pierwszego dnia rywalizacji nasi juniorzy dołożyli jeszcze 9 medali zdobytych drugiego dnia i 5 zdobytych w trzecim dniu zawodów. Łódzkie najlepsze w klasyfikacji województw.

W pierwszym dniu XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016, rozgrywanej w Sanoku tomaszowianie zdobyli 8 medali w kategorii juniorów młodszych.
Złote medale zdobyli :
Karolina Bosiek IUKS Dziewiątka -500 m - 42,15 i 1500 m - 2,11,60
Damian Żurek IUKS Dziewiątka -500 m – 37,95 (5 m na 3000 m - 4;35,70)
srebrny medal wywalczyła na 500 m - 44,20 Karolina Gąsecka IUKS Dziewiątka (po 3-godzinnym pobycie w nocy w szpitalu pod kroplówka),
a brązowy medal zdobył Jakub Piotrowski IUKS Dziewiątka na 3000 m – 4.30,77 (5 m na 500 m-40,01)
w kat. juniorów
2 srebrne medale zdobył Mateusz Owczarek KS Pilica na 500 m - 38,97 i na 3000 m - 4,13,80

W drugim dniu zmagań Karolina Bosiek zdobyła 3 złote medale na 1000 m, 3000 m i w wieloboju.
Karolina Gąsecka na tych samych dystansach sięgnęła po 3 srebrne krążki (obie IUKS Dziewiątka). Mateusz Owczarek KS Pilica zdobył 3 medale srebrne na 1500 m i 5000 m oraz w wieloboju.

Trzeciego dnia zawodów złote medale na 1000 m indywidualnie zdobyli Mateusz Owczarek w juniorach i Damian Żurek w juniorach młodszych.

W biegu drużynowym juniorek młodszych (Bosiek, Gąsecka, Kaczmarek) i juniorów (Owczarek, S. Janicki, A. Janicki) tomaszowianie zdobyli 2 złote medale, a juniorzy młodsi (Jakub Piotrowski, Damian Żurek, Filip Kowalski) sięgnęli po brąz.

W punktacji klubowej IUKS Dziewiątka zajął trzecie miejsce, a KS Pilica był piąty.
W klasyfikacji województw zwyciężyło Łódzkie reprezentowane przez trzy kluby: UKS Błyskawica Domaniewice (Artur Janicki 4 złote medale), IUKS Dziewiątka (Karolina Bosiek 5 złotych, Karolina Gąsecka 5 srebrnych, Damian Żurek 2 złote i Jakub Piotrowski 1 brązowy) i KS Pilica (Mateusz Owczarek Mateusz 1 złoty, 3 srebrne 2 brązowe)