Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zapadła decyzja w sprawie warunków zabudowy dla Herbapolu

Beata Dobrzyńska
Między ul.Polną a św. Antoniego,na bazie dawnego Herbapolu  miał powstać kompleks handlowo-usługowy
Między ul.Polną a św. Antoniego,na bazie dawnego Herbapolu miał powstać kompleks handlowo-usługowy Beata Dobrzyńska
W Piotrkowie zapadła decyzja w sprawie warunków zabudowy dla Herbapolu. Łączniki są niezgodne z prawem.

Nie jedna decyzja, a dwie zapadły w ostatnim czasie w biurze architekta miasta w sprawie warunków zabudowy dla kompleksu handlowo-usługowego między ulicami Polną a św. Antoniego,znanego pod nazwą Herbapol. Tą kluczową dla całej inwestycji uchyliło właśnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Piotrkowie.

Przypomnijmy, że pierwsza decyzja o warunkach zabudowy dla zespołu budynków handlowo-usługowych na 8 działkach między ulicami Polną a św. Antoniego została wydana w listopadzie 2010 roku, to na podstawie tej decyzji biuro projektowe z Łodzi na zlecenie inwestora z Cypru rozpoczęło przygotowywanie dokumentacji projektowej. W pierwszej decyzji zabrakło jednak zasadniczego dla inwestycji punktu o połączeniu pięciu obiektów łącznikami. W ten sposób inwestor chciał ominąć konieczność tworzenia miejscowego planu zagospodarowania dla obiektów o powierzchni handlowej powyżej 2 tys. mkw. bo przecież pięć budynków każdy po 2 tys. mkw pow. handlowej to nie to samo co jeden o powierzchni 10 tys. mkw. pow. handlowej.

A jednak, SKO uznało decyzję zmieniającą za nieważną, decyzja zmieniająca została wydana z naruszeniem procedury, a dodatkowo SKO uznało, że połączenie budynków łącznikami spowoduje, że powstanie jednolity kompleks o powierzchni handlowej powyżej 2 tys. mkw, a dla takich obiektów już powinien zostać stworzony plan.

Co ciekawe decyzja zmieniająca tą z listopada została wydana 25 października 2011 roku, zaledwie na kilka dni przed tym, jak do wydziału budownictwa w starostwie powiatowym wpłynął komplet dokumentów z wnioskiem o pozwolenie na budowę kompleksu, a miesiąc później pracę w urzędzie miasta straciła Anna Fultz, architekt miasta, która decyzję podpisała.

Jak się dowiedzieliśmy inwestor planuje odwołać się od decyzji SKO, ma na to 14 dni.
Sprawy nie chcą komentować szerzej miejscy urzędnicy. - Decyzja SKO potwierdziła przypuszczenia naszych prawników - mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik ds. komunikacji.

Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie żadna z zapowiadanych galerii handlowych w Tomaszowie nie powstanie. Na terenach przy Barlickiego nic się nie dzieje, co prawda pojawiają się w magistracie kolejni "zainteresowani" budową galerii Mazovia, ale trudno tu mówić o konkretach. Planowany obiekt handlowy na terenie filców w budynkach Batavii też na razie trafił na półkę, po tym jak konserwator zabytków zdecydował się wpisać obiekty nad Wolbórką do rejestru zabytków. Zamieszanie wokół Herbapolu mówi samo za siebie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto