11 medali wrotkarzy z tomaszowskiej Dziewiątki. Uliczne mistrzostwa Polski w Tomaszowie Lubelskim

11 medali wrotkarzy  tomaszowskiej Dziewiątki
11 medali wrotkarzy tomaszowskiej Dziewiątki IUKS Dziewiątka
W Tomaszowie Lubelskim odbyły się Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. Niestety, pogoda nie dopisała. Przez trzy dni zawodów padał bez przerwy deszcz. Zawodnicy ścigali się na śliskiej, mało przyczepnej nawierzchni. Pomimo trudnych warunków zawodniczki IUKS ,,Dziewiątka” , w nierówno obsadzonych kategoriach Kadetek i Juniorek A wywalczyły indywidualnie 11 medali. Lepsze wyniki odnotowały kadetki podopieczne trenerki Jolanty Kmiecik.

Karolina Gąsecka w wieloboju zajęła 3 miejsce zdobywając dwa brązowe medale na dystansach 5000 m i 3000 m ;Karolina Bosiek zdobyła brązowy medal na 500 m, a w wieloboju po dwukrotnych pechowych upadkach na długich biegach zajęła 5 miejsce.

Pozostałe zawodniczki w tej kategorii uplasowały się na miejscach: 9 Iga Kapruziak, 15 Katarzyna Ulkowska i 19 Olga Kaczmarek.

Najlepszy w kadetach był Damian Żurek zajmując 6 m w klasyfikacji wielobojowej,12 był Bartłomiej Ostałowski, 13 Jakub Piotrowski, 17 Wiktor Grzybek, 19 Michał Dziubiński.

W kategorii Juniorów B na 6 miejscu w wieloboju sklasyfikowana została Natalia Kowlask, a Mateusz Owczarek na miejscu dziewiątym.

W Juniorkach A słabo osadzonej tomaszowianki nie miały trudnej walki o medale. 2 miejsce w wieloboju zajęła Katarzyna Bastrzyk (trzy srebrne medale na dyt. 200 m i w wyścigach na 5000 m eliminacje i na punkty oraz brąz na 500 m) na 3 m uplasowała się Magdalena Bednarek (3 medale brązowe na 200 i w dwóch wyścigach na 5000 m oraz 1 srebrny na 500 m ).

W najmłodszej kategorii wiekowej Juniorek C licznie obsadzonej najlepsze miejsce 5 miejsce w wieloboju zajęła Natalia Jabrzyk. 13 była Daria Kopacz, 17 Katarzyna Dela i 20 Karolina Świnoga.

Wśród Juniorów C również na 5 miejscu w wieloboju sklasyfikowany został Patryk Kacperek, 13 był Oskar Ślusarski, 15 Jakub Dymkowski, 20 Jakub Brzostowicz, 21 Kamil Rybiński.
Sebastian Król startujący w kat. Senior zajął 10 m w wieloboju.

W wyścigach drużynowych w Sztafecie Amerykańskiej zawodnicy z ,,Dziewiątki” zdobyli 4 medale
Juniorki A - I miejsce - K. Batrzyk, M. Bednarek
Juniorki B - II miejsce - N. Kowalska, K. Ulkowska.
Juniorzy B - III miejsce - M. Owczarek, W. Grzybek.
Kadetki - III miejsce - K. Gąsecka, K. Bosiek, I. Kapruziak.
Juniorzy C I - IV miejsce - P. Kacperek, O. Ślusarski, J. Dymkowski.
Juniorzy C II - VI miejsce - J. Brzostowicz, J, Śmigiel, K. Rybiński
Juniorki C - V miejsce - N. Jabrzyk, K. Dela, D. Kopacz
Kadeci - V miejsce - D. Żurek, J. Piotrowski, B. Ostałowski.

Trenerami w/w grupy zawodników są: Jolanta Kmiecik , Jaromir Radke, Rafał Brzostowicz.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i wytrwałości w tak trudnych warunkach pogodowych, które nie pozwoliły w pełni zaprezentować dobrego przygotowania do sezonu wrotkarskiego.

Wierzymy, że następny start 14-15.06. 2014r. w Słomczynie w Torowych Mistrzostwach Polski pozwoli na pokazanie formy w pełni.